Lokaty terminowe w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Nowe placówki pojawiające się na rynku muszą walczyć o zdobycie kapitału z zewnątrz. Nie ma na to lepszego sposobu, niż znalezienie zamożnych klientów na lokaty bankowe. Idea Bank postanowił oprzeć się przede wszystkim o wpływy ze strony przedsiębiorców, ale klientów indywidualnych nigdy nie można ignorować. Dlatego w ofercie banku znajduje się kilka ciekawych propozycji, z wysokim oprocentowaniem i gwarancją Bankowego Funduszy Gwarancyjnego.

Wprawdzie lokaty w Idea Bank dla detalicznych inwestorów nie są zbyt rozbudowane, ale przyglądając się bliżej, nie można zarzucić im żadnych niedociągnięć. Co więcej, prosty schemat i przejrzystość pozwalają bez problemu przyjąć strategię oszczędzania nawet największemu laikowi. W wielu innych placówkach na klientów czeka szeroki wachlarz usług, przeplatany licznymi promocjami i nowościami. W Idea Bank na takie lokaty nie ma co liczyć – prostota i maksymalne zarobki to myśl przewodnia.


Lokata standardowa

W każdym banku działającym na polskim rynku nie może zabraknąć standardowej formy depozytu pieniężnego. Wiele osób decydujących się pierwszy raz na (niewielkie) pomnażanie swoich oszczędności, nie przegląda rankingów lokat bankowych, które pozwoliłyby im wybrać korzystną ofertę. Właśnie dla nich skierowane są lokaty standardowe, z kapitalizacją na koniec okresu rozliczeniowego i stałym oprocentowaniem przez cały depozyt. W Idea Bank dostępne długości trwania lokaty to 3,6 i 12 miesięcy. Można powiedzieć – standardowa opcja, z równie standardowym oprocentowaniem. 5% w skali roku obowiązuje przy każdym wariancie i nie wyróżnia lokat w Idea Banku spośród ofert konkurencji. Na pochwałę zasługuje brak konieczności zakładania lub posiadania rachunku osobistego w placówce i możliwość założenia lokaty przez Internet.

Lokata idealna

Zdecydowanie najkorzystniejsze jest obecnie oszczędzanie na lokatach z dzienną kapitalizacją odsetek. Dlatego Idea Bank promuje przede wszystkim Lokatę idealną. To główne pole bitwy z konkurencją, na którym opisywany produkt radzi sobie całkiem dobrze. Dostępne terminy lokowania oszczędności to 3, 6, 12, 24 i 36 miesięcy. Jest więc z czego wybierać! Inwestor mogący sobie pozwolić na nieco dłuższe „zamrożenie” kapitału będzie miał powody do zadowolenia. Oprocentowanie przy 2- i 3-letnim depozycie sięga 5,70% z dzienną kapitalizacją odsetek, co odpowiada 7,67% na lokacie standardowej. Krótkoterminowe lokaty w Idea Bank nie pozostawiają również wiele do życzenia. Przez trzy miesiące zarobimy 4,63% w skali roku(odpowiadające 5,75% na lokacie z podatkiem Belki).

Lokata gwarantowana

Jeszcze jeden depozyt w ofercie Idea Bank z dzienną kapitalizacją odsetek z pewnością nie będzie dostępny przez najbliższe kilka lat. Lokata gwarantowana została stworzona wyłącznie z okazji zapowiadanych przez Ministerstwo Finansów zmian w sposobie naliczania podatku od zysków kapitałowych. Początkowo miały one zostać wprowadzone już w lipcu, ale prawdopodobnie wejdą w życie dopiero od początku nowego roku. Aktualnie oprocentowanie 12, 24 lub 36 miesięcznej lokaty wynosi 4,85%. Jednak w momencie gdy konieczne będzie płacenie 19-procentowego podatku nawet od depozytu z dzienną kapitalizacją odsetek, Idea Bank zapewnia, że zyski wzrosną do 6,00%. Specjalnie by pokryć powstałe koszty. Z jednej strony to (szeroko reklamowana przez bank) gwarancja, ale z drugiej – nikt nie wie jak potoczą się losy polskiego rynku depozytów. Być może w nowym roku oprocentowanie będzie jeszcze korzystniejsze.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked