Lokata Tax Free w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Nadchodzące wielkimi krokami zmiany w sposobie naliczania podatku od zysków kapitałowych, wprowadzają ogromne zamieszanie na polski rynek lokat bankowych. Wszystkie placówki starają się maksymalnie wykorzystać ten gorący okres. Z niezwykle oryginalną propozycją wyszedł Idea Bank –  Lokata Tax Free proponuje niespotykane dotąd rozwiązanie, pozwalające unikać negatywnego wpływu nowych przepisów na osiągane przez inwestorów zarobki.

Tak naprawdę jedynym rozsądnym proponowanym przez polskie banki produktem, który nie przyniósłby zmniejszenia zarobków po wprowadzeniu nowych przepisów, były dotychczas lokaty gwarantowane. Nadal dostępne depozyty dają możliwość utrzymania stałego oprocentowania netto, niezależnie od decyzji podejmowanych przez polski rząd. Trzeba się jednak zgodzić na niewielkie odsetki, przez co taka lokata przestaje być atrakcyjna.


Lokata Tax Free wprowadzona do ograniczonej czasowo oferty (wnioski można składać do 25 lipca włącznie) dostępna jest tylko w jednym wariancie – 12 miesięcy. Przez ten okres średnie oprocentowanie wyniesie 5,9%. Dokładnie tyle trafi na konto inwestora. Jak uda się osiągnąć takie zarobki, bez względu na wielkość naliczanego podatku w nowym roku?

Idea Bank na początku oszczędzania na Lokacie Tax Free nalicza odsetki w wysokości nawet 14,75% (w zależności od dnia, w którym przelejemy pieniądze na konto banku). Oczywiście dzienna kapitalizacja jest gwarantowana. Takie zarobki będą osiągane aż do 31 grudnia bieżącego roku. Po 1 stycznia oprocentowanie spadnie do… 0,1% . Nawet wysoki podatek nie będzie miał więc wpływu na końcowe rezultaty oszczędzania przez klientów na Lokacie Tax Free.

Innowacyjne rozwiązanie proponowane przez Idea Bank owszem, pozwala osiągnąć wysokie zarobki bez względu na zmiany w przepisach. Jest jednak jeden minus, podcinający nieco skrzydła zamożnym inwestorom. Maksymalna wielkość Lokaty Tax Free to 5000 złotych. Tylko taka bariera pozwala naliczać prawie 15% odsetki w pierwszym okresie trwania depozytu, bez płacenia podatku Belki.

Promocyjny depozyt Idea Banku ma na celu przyciągnięcie choćby kilkuset klientów na dłuższą lokatę terminową. W ostatnim czasie inwestorzy skupiają się bowiem na 3-miesięcznych depozytach, co nie jest komfortową sytuacją dla banków.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked