Lokata Świąteczna w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Idea Bank przyzwyczaił nas do bardzo atrakcyjnie oprocentowanych lokat, jednak w ostatnim czasie dynamika zmian w ofercie produktów depozytowych banków nieco zmalała. By przypomnieć o sobie potencjalnym klientom tuż przed świętami w jego ofercie pojawiła się zupełnie nowa lokata adresowana do klientów indy indywidualnych – Lokata Świąteczna. Ile zarobimy, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z nowego depozytu w Idea Banku?

Lokata Świąteczna to czteromiesięczny depozyt z codzienną kapitalizacją odsetek i szeregiem dodatkowych zalet. Jednym z podstawowych jej atutów jest wysokie wynoszące 8,00 % brutto oprocentowanie. Dzięki tak atrakcyjnym warunkom nasz zysk netto wyniesie aż 6,41%. Warto dodać, iż nasze przyszłe zyski nie są zagrożone, bowiem bank gwarantuje nam otrzymanie zapisanego w umowie oprocentowania nawet w przypadku niekorzystnych zmian w ordynacji podatkowej. Zapewnia to nietypowa konstrukcja lokaty, która zakłada, iż wysokość oprocentowania z dniem 1 marca 2012 roku spada do zaledwie 0,10 %. Wszelkie obawy dotyczące naliczania podatku od zysków kapitałowych są więc całkowicie niepotrzebne.

Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 1 000 złotych. Górny limit ni jest w żaden sposób ograniczony, bowiem bank dopuszcza możliwość posiadania przez jednego klienta dowolnej ilości Lokat Świątecznych. By stać się posiadaczem tak korzystnej lokaty – niewątpliwie zaliczyć należy ją do grona najatrakcyjniejszych spośród wszystkich dostępnych aktualnie na rynku – wystarczy wypełnić znajdujący się na oficjalnej stronie banku wniosek online. Podczas jego wypełniania będziemy mogli między innymi zadecydować o tym, czy nasz depozyt będzie automatycznie odnawiany, czy też nie. Musimy się jednak liczyć z faktem, iż warunki jakie zaproponuje nam Idea Bank mogą różnić się od obecnych. Nieco mniej przyjemne konsekwencje będą nas czekać w momencie, gdy zdecydujemy się wycofać środki przed terminem zapadalności lokaty – utracimy wszelkie naliczone dotychczas odsetki.

Szczegółowy regulamin oraz karta produktu dostępne są na oficjalnej stronie Idea Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked