Lokata Poranna w Lukas Banku

Lukas Bank
Lukas Bank

Jednym z najnowszych produktów Lukas Banku jest Lokata Poranna. Jest to depozyt antybelkowy, czyli taki przy którym, dzięki codziennej kapitalizacji, nie płacimy tzw. „podatku Belki”. Lokata charakteryzuje się też nietypowym jak na lokatę terminem – 150-dniowy. Jest skierowana wyłącznie dla klientów Lukas Banku, gdyż wymogiem do jej założenia jest posiadanie konta w tym banku.

Wysokość wpłaty

Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę wynosi 1000zł, natomiast maksymalna 15000zł. Jest to ściśle związane z ominięciem „podatku Belki”. Osoby dysponujące większymi kwotami, mogą założyć do trzech takich lokat.


Okres lokaty oraz oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Porannej jest stałe i przez cały okres lokaty, czyli 150 dni wynosi 4,20% netto. Dzięki dziennej kapitalizacji dzienne odsetki od lokaty wynoszą mniej niż 2,49zł. Podatek od tej kwoty wynosi mniej niż 50gr i zaokrąglamy go z tego powodu, zgodnie z ordynacją podatkową, do zera. Codzienne odsetki są wpłacane na konto w Lukas Banku, które jest wymagane do założenia lokaty. Każda osoba zakładająca lokatę może zwiększyć jej oprocentowanie. Wystarczy, że zrobi to przez Internet lub telefon. Oprocentowanie Lokaty Porannej można porównać do oprocentowania tradycyjnej lokaty o oprocentowaniu 5,19%.

Zerwanie lokaty

Zrywając depozyt przed czasem, bank pobiera karę w wysokości odsetek wypłaconych do chwili jej zerwania. W ten sposób tracimy wszystkie zarobione odsetki, dlatego warto się dobrze zastanowić przed takim posunięciem. Całe szczęście, bank zastrzega, że kara nie może wynosić więcej niż 60zł.

Inne

Lokata Poranna jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Po zakończeniu lokaty, bank wypłaca środki na konto w Lukas Banku. Lokata jest depozytem nieodnawialnym, ale po zakończeniu lokaty, możemy bez problemu założyć lokatę samemu od nowa.

Najlepszelokatybankowe.com

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked