Lokata podwójna w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Rynek bankowy jest bardzo trudnym do zdobycia przez nowe jednostki. Dlatego wchodzący Idea Bank pana Leszka Czarneckiego musiał od samego początku zaatakować z dużą siłą. Oczywiście nie musiał wzywać oddziałów wojskowych – wystarczyła bardzo atrakcyjna oferta lokat. Oferowana przez Ideo Bank Lokata Podwójna to nowość na polskim rynku, która powinna znaleźć swoich zwolenników. Oprocentowanie brutto wynosi bowiem 7 procent, co przy wartościach netto daje 5,65 i 5,52 procenta. Dlaczego podaje się dwie stopy procentowe?

Lokata Podwójna to bardzo specyficzna forma inwestowania. Połowa naszego kapitału jest bowiem lokowana na dwa miesiące. I tutaj jej wartość wzrośnie o 5,65 procenta. Natomiast druga część będzie pracowała na naszą korzyść przez dwanaście miesięcy i pomnoży majątek o 5,52 procenta. Wszystkie wartości są oczywiście podawane z uwzględnieniem rocznego przyrostu kapitału. Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna, ale ma również swoje ograniczenia.


Mniej zamożni czy oszczędni klienci nie będą z pewnością zadowoleni z minimalnej kwoty, jaką trzeba zainwestować. Jest to bowiem 2000 złotych, podczas gdy konkurencja wymaga z reguły jedynie 500 złotych. Wynika to ze schematu inwestycji, która wymaga dwa razy więcej budżetu (kwota jest rozdzielana i inwestowana niejako osobno). Ograniczenia Idea Banku działają również w druga stronę. Maksymalna kwota, jaką możemy ulokować to 30 000 złotych. Niby nie mało, ale wielu klientów z chęcią powierzyłoby bankowi więcej oszczędności. Ale z tym nie powinno być większych problemów, bowiem każdy może założyć nieograniczoną ilość lokat, co pozwala inwestować dużo większą gotówkę.

Poza innowacyjnymi rozwiązaniami, Lokata Podwójna oferuje standardowe udogodnienia, spotykane również w ofercie konkurencji. Wszystkie formalności możemy załatwić nie ruszając się z domu. Wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej, potwierdzić rejestrację przez pocztę elektroniczną i przelać odpowiednią kwotę na wskazany rachunek bankowy. Dzięki temu potwierdzona zostanie nasza tożsamość i pieniądze już będą mogły zacząć pracować na naszą korzyść. Procedura nie musi być już powtarzana przy zakładaniu kolejnych lokat, bo konto w bankowości elektronicznej będzie już zweryfikowane.

Nie warto również martwić się o dodatkowe formalności związane z zakładaniem niejako dwóch lokat. Wszystkie operacje przebiegają podobnie jak w przypadku pojedynczego konta. Idea Bank w Lokacie Podwójnej oferuje również codzienną kapitalizację odsetek, co pozwala ominąć płacenie podatku Belki, czego nie można uświadczyć u każdego banku, który oferuje teoretycznie korzystne lokaty.

Lokata Podwójna jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku, ze względu na swoje wysokie oprocentowanie i codzienną kapitalizację odsetek. Również nie trzeba bać się autentyczności Idea Banku, bo to prawie ten sam twór Leszka Czarneckiego co Getin Online czy OpenOnline. Dlatego Lokata Podwójna może być jedną z częściej wybieranych na rynku, tym bardziej że pierwsi klienci są zadowoleni.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked