Lokata Optymalizator w Noble Bank

Noble Bank Logo
Noble Bank

Noble Bank wprowadził wśród swoich produktów atrakcyjną lokatę o nazwie Optymalizator. W odróżnieniu od innych produktów oferowanych przez bank, ten rodzaj lokaty charakteryzuję się kapitalizowaniem odsetek nie na koniec okresu założenia lokaty, jak w przypadku innych najczęściej oferowanych  lokat bankowych, ale każdego dnia.

Dzienne naliczanie odsetek pozwala klientom banku zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na podatek w związku z osiągnięciem zysku, jakim są odsetki naliczone przez bank od ulokowanego kapitału. Środki umieszczane na Optymalizatorze nie mogą być niższe niż 500 złotych oraz nie mogą przekraczać kwoty 13 tysięcy złotych. Właśnie te ramy kwotowe lokat decydują o zwolnieniu klienta będącego właścicielem Optymalizatora  od podatku dochodowego.

Zysk w postaci odsetek naliczanych codziennie od ulokowanego w banku kapitału  nie przekracza w takim przypadku 2,50 złotych. Podatek od takiej kwoty dochodu wynosi mniej niż 50 groszy co zgodnie z obowiązującą  ordynacją podatkową  powoduje zaokrąglenie go do zera. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo atrakcyjne dla każdego klienta Noble Bank.

Korzystnym finansowo rozwiązaniem przy lokacie Optymalizator, jest codzienne naliczanie odsetek, które doliczone do kapitału tworzą nową podstawę do kapitalizacji następnego dnia.

Noble Bank oferuje lokaty trzy miesięczne, półroczne, a także roczne  w zależności od potrzeb osoby je zakładającej. Stałe oprocentowanie naliczane jest w zależności od terminu  ich założenia :

  • lokata na 3 miesiące – 4,05%
  • lokata na 6 miesięcy – 4,86%
  • lokata na 12 miesięcy – 5,02%

Oprócz tak wysokich stóp procentowych jakie oferuje lokata Optymalizator w Noble Bank, oraz zwolnienie z opodatkowania uzyskanych odsetek od kapitału, dodatkowym jej atutem jest dostępność zakładania  za  pośrednictwem konsultantów doradztwa finansowego Open Finance.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked