Lokata Nr 1 w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do krótkich promocyjnych okazji w Getin Bank, ale takie akcje nie były dotychczas widywane w Idea Bank. Sytuacja uległa jednak zmianie i placówka postanowiła skusić potencjalnych inwestorów świetnymi warunkami lokaty bankowej, hucznie nazwanej „Nr 1”. W promocji nie mogło zabraknąć przysłowiowego haczyka, którym jest czas trwania promocji – zaledwie dwa dni.

Bankierzy Idea Banku swój nowy produkt Lokata Nr 1 postanowili reklamować jako szansę na podreperowanie domowego budżetu po świętach. Czy rzeczywiście depozyt pozwala osiągnąć zadowalający efekt? Owszem, bowiem trwa zaledwie trzy miesiące, podczas których kapitał zostanie powiększony o całkiem pokaźne odsetki. Dzienna kapitalizacja odsetek pozwala natomiast ominąć konieczność płacenia 19-procentowego podatku Belki.


Oprocentowanie w skali roku różni się w zależności od klienta. Dla indywidualnych przewidziane jest 4,83%. Gdyby takie warunki były dostępne w Idea Bank na stałe, placówka byłaby liderem w rankingu lokat bankowych. Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda w przypadku właścicieli przedsiębiorstw. Po przedłożeniu wymaganych dokumentów, oprocentowanie wzrasta aż do 5,23%!

Lokata Nr 1 jest dostępna w ofercie Idea Banku jedynie przez dwa dni (27-28 kwietnia). Pewnie zbyt wielu inwestorów nie zdoła w tak krótkim czasie zorganizować kapitału czy nawet dowiedzieć się o promocji. Warunki założenia depozytu nie są natomiast wygórowane. Wystarczy jedynie 1000 złotych, by rozpocząć oszczędzanie z Idea Bank. Maksymalny kapitał został ograniczony na poziomie 14 000 złotych, jednocześnie gwarantując ominięcie podatku Belki.

Jeśli kroki podjęte przez Idea Bank będą podobne do Getin, być może Lokata Nr 1 pozostanie na rynku dłużej niż zapowiadane dwa dni. Zdarzały się już bowiem sytuacje w placówkach Leszka Czarneckiego (do którego należy Idea Bank), kiedy promocje cieszące się dużym zainteresowaniem na stałe znajdowały miejsce w ofercie. Pewnie wiele osób ucieszyłoby się z takiego obrotu spraw – Lokata Nr 1 jest bowiem bardzo korzystna.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked