Lokata Nr 1 w Idea Banku dostępna po raz kolejny przez 2 dni

Idea Bank logo
Idea Bank

Pomimo, iż Lokata Nr 1 jest produktem promocyjnym, nie jest ona obca tym, którzy regularnie przeglądają informacje z rynku depozytów bankowych. Tym razem Idea Bank wprowadza promocję tylko na dwa dni, od 2. do 3. sierpnia, lecz znając już nawyki instytucji finansowych Leszka Czarneckiego, możemy liczyć na to, iż promocja zostanie przedłużona o kilka kolejnych dni.

Lokata Nr 1 jest depozytem złotówkowym, którego umowa zawierana jest na trzy miesiące. Przez cały czas nasze pieniądze są oprocentowane 5,63% w skali roku. Ważną zaletą tej promocyjnej oferty jest fakt, iż kapitalizacja odsetek ma miejsce codziennie. Zgodnie ze sposobem obliczania podatku Belki od przychodów z lokat bankowych, jeżeli nasze odsetki nie przekroczą kwoty 2,49zł, podatek jest zaokrąglany do 0zł. Dzięki temu zabiegowi nasze oprocentowanie 5,63% staje się oprocentowaniem netto. Jeżeli chcielibyśmy porównać ten depozyt z tradycyjną lokatą, musiałaby być ona oprocentowana około 7% w skali roku.


Idea Bank nie daje nam jednak całkowitej dowolności co do wysokości kwoty, jaka może być zdeponowana w ten sposób. Lokata Nr 1 może być założona na minimalnie 1000zł oraz maksymalnie 14000zł. Jeżeli jednak promocja ta spodoba nam się na tyle, że chcielibyśmy wpłacić większą kwotę, mamy możliwość założenia nieograniczonej ilości takich lokat, dzięki czemu możemy zdeponować dowolną sumę.

Po zakończeniu okresu umowy, jeżeli nie zdecydujemy się na wypłacenie naszego kapitału wraz z odsetkami, Lokata Nr 1 jest automatycznie przedłużana na taki sam okres, lecz na warunkach, jakie zapisane są w kracie Lokaty Idealnej w dniu odnowienia. Jeżeli natomiast los zmusi nas do zerwania tego depozytu przed zakończeniem umowy, Idea Bank zabierze nam wszystkie odsetki naliczone do dnia zerwania, a wypłaci jedynie kapitał początkowy.

Lokata ta jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a do jej założenia nie jest wymagane posiadanie rachunku w Idea Banku. Wszystkie formalności możemy załatwić online, poprzez specjalny wniosek na stronie banku. Wystarczy go wypełnić, po czym odebrać maila z numerem konta, na który należy przelać pieniądze. Mamy na to 14 dni, a po dokonaniu tego powinniśmy dostać potwierdzenie aktywowania depozytu.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked