Lokata (Nie)codzienna w Invest Banku

Invest Bank - Lokata (Nie)codzienna
Invest Bank - Lokata (Nie)codzienna

Lokata (Nie)codzienna w Invest Banku jest to interesujący depozyt, który charakteryzuje się codzienną kapitalizacją i oprocentowaniem 5%, od którego nie musimy płacić podatku, dzięki czemu można je porównać do zwykłej lokaty o oprocentowaniu 6,17%.

Czy warto się nad nią zastanowić? Niewątpliwie tak, mimo, że Invest Bank może być kojarzony dla niektórych klientów z kilkoma nieprzyjemnymi incydentami. Oprocentowanie jest jak na chwilę obecną naprawdę dość wysokie, a zdeponowane środki gwarantowane przez Bankowy Fundusz gwarancyjny. Wieli odstraszyć też może obowiązek posiadania ROR, do którego dołączona jest obowiązkowa karta, za którą zapłacimy 2zł miesięcznie.

Okres i kwota lokaty

Czas deponowania naszych środków wynosi 4 miesiące. Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę wynosi 5000zł, natomiast maksymalna 15000zł.

Oprocentowanie

Nominalne oprocentowanie lokaty (Nie)codziennej wynosi 5%, co możemy zestawić z oprocentowaniem 6,17% dla standardowej lokaty. Odsetki kapitalizowane są codziennie i wpłacane na rachunek w Invest Banku, który jest wymagany dla osób zakładających lokatę.

Warunki zakończenia lokaty

W przypadku zerwania lokaty w okresie od 15 do 39 dni od jej założenia, bank pobiera opłatę w wysokości 0,2% kapitału lokaty. Jeśli nasze środki wypłacimy w czasie od 40 do 90 dnia, bank pobiera 0,5% opłaty. W przypadku zerwania lokaty po 3 miesiącu, nie otrzymamy żadnych odsetek.

Inne

Bank umożliwia założenie do 10 depozytów, które mogą być odnawialne. Każda osoba zakładająca lokatę ma obowiązek założenia rachunku ROR w Invest Banku.

Symulacja

Kwota\Okres Po 4 miesiącach
5000zł 5083,34zł
10000zł 10166,67zł
15000zł 15250,00zł

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked