Lokata na 101 dni w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Idea Bank to jeden z banków, którego oferta depozytów budzi najwięcej emocji i pozwala na największe zyski. Mimo obecności w ofercie wielu atrakcyjnych lokat bank zdecydował się na wprowadzenie kolejnej – Lokaty na 101 dni. Zestawiając nowy produkt Idea Banku z tymi obecnymi już w ofercie od dłuższego czasu wyraźnie widać, iż wysokością oprocentowania przewyższa go jedynie Lokata na Dobry Początek.

Lokata powstała z myślą o klientach poszukujących bezpiecznych form inwestycji, które pozwalają niemało zarobić. Jest to lokata z codzienna kapitalizacją odsetek, dzięki czemu pozwala na uniknięcie konieczności płacenia 19 % podatku od zysków kapitałowych, której oprocentowanie wynosi  6,1 %. Osiągnięcie takich samych zysków na tradycyjnej lokacie, od której odprowadzenie podatku Belki jest obowiązkowe byłoby możliwe przy oprocentowaniu wynoszącym 7,6 % w skali roku. Niewątpliwie tak wysokie oprocentowanie stawia Lokatę na 101 dni w czołówce rankingów najbardziej atrakcyjnych lokat krótkoterminowych.


Lokata jest zakładana przez Internet, co należy uznać za jej ogromny atut. Równie istotne jest to, że warunkiem założenia lokaty nie jest posiadanie konta bankowego w Idea Bank ani jakiegokolwiek innego produktu z jego oferty. Minimalna kwota inwestycji to zaledwie 1 000 złotych, natomiast maksymalna 14 000 złotych. Zdeponowanie większych środków nie stanowi żadnego problemu, gdyż bank nie stawia ograniczeń, co do ilości posiadanych depozytów. Na życzenie klienta lokata może być automatycznie odnawiana, jednak oferowane po odnowieniu warunki mogą się nieco różnić od obecnych. Depozyt automatycznie odnawiany zakładany jest na warunkach przewidzianych dla trzymiesięcznej Lokaty Idealnej obowiązujących w dniu odnowienia. Wycofanie środków przed czasem skutkuje utratą należnych odsetek. Więcej informacji na temat produktu znaleźć można na stronie internetowej Idea Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked