Lokata Morze Zysków w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Do grona banków, które w ostatnich tygodniach zdecydowały się wprowadzić do swojej oferty depozytowej zupełnie nowe produkty dołączył ostatnio także Millenium Bank. Od kilku dni kusi on klientów Lokatą Morze Zysków, na której zarobić można 7 % w skali roku. W porównaniu z konkurencyjnymi produktami oszczędnościowymi propozycja Banku Millenium prezentuje się całkiem interesująco.

Lokata Morze Zysków to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek, którą założyć możemy na okres dwóch, trzech lub czterech miesięcy. W zależności od tego, na który wariant się zdecydujemy będziemy mogli zarobić od 5,06 % do 5,67 %, co odpowiada oprocentowaniu 6,25 % – 7, 00 % na tradycyjnych lokatach, które nie umożliwiają obejścia konieczności płacenia 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych. Prócz atrakcyjnego oprocentowania zaletami lokaty są również niska minimalna kwota depozytu ustanowiona na poziomie 1 000 złotych oraz możliwość przelewania naliczonych odsetek na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.


Niestety maksymalna kwota, jaką można zdeponować na pojedynczej lokacie to 15 000 złotych. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, iż Millenium Bank dopuszcza posiadanie tylko jednej lokaty dla każdego okresu zapadalności. Reasumując łączna maksymalna kwota inwestycji może wynieść 45 000 złotych i rozłożona zostanie na 3 lokaty o terminie 2, 3 i 4 miesięcy. Niestety jest to największa niedogodność, która z pewnością w znacznym stopniu wpłynie na zainteresowanie klientów nowym produktem oszczędnościowym banku. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele znacznie wyżej oprocentowanych lokat, które dodatkowo pozwalają zainwestować nieograniczone środki. Warto podkreślić, iż kolejnym warunkiem stawianym przez Millenium Bank jest deponowanie wyłącznie tzw. nowych środków, a więc środków stanowiących nadwyżkę ponad aktualne saldo klienta.

Jeśli proponowane przez Millenium Bank warunki ocenimy jako atrakcyjne powinniśmy odwiedzić jeden z oddziałów banku, gdyż tylko w taki sposób można uruchomić Lokatę Morze Zysków. Szczegóły dotyczące oferty oraz kartę produktu znajdziemy na stronie internetowej banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked