Lokata Idealna w Idea Banku – nowe warunki

Idea Bank logo
Idea Bank

Ofensywa Idea Banku na rynku lokat bankowych zdaje się nie mieć końca. Po promocyjnych produktach, przyszedł czas na podwyżkę oprocentowania Lokaty Idealnej, goszczącej w ofercie przez cały rok. Teraz warunki prezentują się znakomicie, pozwalając zarobić nawet do 6% z dzienną kapitalizacją odsetek, co można porównać do standardowej lokaty (od której będzie trzeba odliczyć podatek Belki) z oprocentowaniem 8,11%.

Coraz ciekawsze oferty depozytowe w bankach z grupy Leszka Czarneckiego, mają ścisły związek z zawirowaniami na rynku walutowym. Klienci indywidualni nie powinni się tym jednak przejmować. Pozostaje jedynie korzystać z przepychanek między konkurencyjnymi placówkami. Nowe warunki Lokaty Idealnej w Idea Banku należą do absolutnej czołówki wśród polskich banków.


Dostępne warianty terminowe nie uległy zmianie. Nadal można wybrać depozyt na okres 3, 6, 12, 24 i 36 miesięcy. Tradycyjnie najwyższym oprocentowaniem objęta jest najdłuższa, trzyletnia lokata, ale w obecnej sytuacji nie poleca się wybierania tak długiej umowy. Zbliżająca się zmiana w przepisach (planowane wprowadzenie: 1 stycznia 2012 r.) dotycząca naliczania podatku od zysków kapitałowych może spowodować, że po nowym roku dzienna kapitalizacja odsetek nie pozwoli ominąć 19-procentowej opłaty na rzecz Skarbu Państwa. Banki będą musiały wtedy przedstawić nowe oferty, z pewnością korzystniejsze niż obecnie.

Optymalnym rozwiązaniem wydają się depozyty 3- i 6-miesięczne. Odświeżona Lokata Idealna w Idea Banku oferuje nam w tym przypadku oprocentowanie w wysokości 5,25% (90 dniowa) i 5,40% (180 dniowa lokata). Oczywiście odsetki będą kapitalizowane codziennie, dzięki czemu zarobki są kwotą netto, wolną od podatku. Maksymalne odsetki można osiągnąć przy depozytach dwu i trzyletnich. Oprocentowanie wynosi wtedy 6% (jak 8,11% na standardowej lokacie).

Minimalny budżet potrzebny do założenia Lokaty Idealnej to 1 000 złotych. Maksymalny – 14 000 złotych na jednym depozycie. Lokata Idealna jest dostępna we wszystkich placówkach Idea Banku oraz przez system bankowości elektronicznej.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked