Lokata gwarantowana w Idea Banku na 6%

Idea Bank logo
Idea Bank

Wprowadzane przez polityków zmiany na rynku depozytów pieniężnych wywołały nie mały ruch w tym sektorze. Opodatkowanie wszystkich lokat, nawet tych z dzienną kapitalizacją odsetek nie oznacza jednak wyłącznie samych strat dla klientów. To również świetna okazja do pozyskania nowych inwestorów przez banki, a co za tym idzie – zwiększenie atrakcyjności oferty.

Nowa „Lokata gwarantowana” w Idea Banku niejako wychodzi naprzeciw obawom klientów o niekorzystne zmiany na rynku depozytów. Takie są bowiem przewidywane w związku z decyzją Ministerstwa Finansów dotyczącą między innymi opodatkowania zysków z lokat. Idea Bank zapewnia stałe oprocentowanie przez cały okres trwania depozytu. Możliwe jest inwestowanie nawet przez 36 miesięcy z pełną gwarancją utrzymania zysków i dodatkowo dzienną kapitalizacją odsetek.


Wraz z początkiem lipca bieżącego roku kapitalizacja odsetek nie pozwoli uniknąć płacenia podatku, ale kapitał w ciągu trwania „Lokaty gwarantowanej” może wzrosnąć do całkiem przyjemnych rozmiarów. Nominalne oprocentowanie do chwili wejścia w życie nowych przepisów wynosi bowiem 4,85 procenta, we wszystkich wariantach terminowych (12, 24 i 36 miesięcy). Po pierwszym lipca 2011r. odsetki będą rosnąć od 6,00 do 6,44 procenta (w zależności od wybranej długości inwestycji). Ale od zarobionej kwoty zostanie jeszcze odciągnięty podatek.

Tak jak w większości banków, również w Idea Bank minimalna kwota wymagana do założenia lokaty to 1000 złotych. Natomiast ze względu na to, że „Lokata gwarantowana” wchodzi na rynek już teraz i oferuje dzienną kapitalizację odsetek, maksymalna kwota wynosi 15 000 złotych dla jednego depozytu. Inwestowanie bardziej zamożnych klientów również nie jest wykluczone, bowiem każdy może założyć dowolną ilość lokat.

Teoretycznie „Lokata gwarantowana” jest w obecnym czasie najpewniejszym źródłem zysków przez najbliższy czas. Nie można jedna w stu procentach przewidzieć zachowania rynku depozytów po zmianach w lipcu, dlatego być może lepiej zdecydować się na krótszą lokatę i założyć ponownie na nowych warunkach za kilka miesięcy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked