Lokata bez podatku Belki w Banku Pocztowym na 4,04% netto

Bank Pocztowy logo
Bank Pocztowy

Od dłuższego czasu mamy okazję obserwować jak Bank Pocztowy z banku zacofanego, skierowanego do prostych ludzi, staje się nowoczesnym, z ofertą porównywalną do konkurencji. Przedsmakiem tego było wprowadzenie internetowego systemu elektronicznego, przez który możemy m.in. założyć konto czy zaciągnąć kredyt. Co nowego zaoferował Bank Pocztowy?

Kolejnym etapem rozwoju  jest bez wątpienia wprowadzenie przez Bank Pocztowy lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek, dzięki której możemy nie płacić podatku Belki. Dzienne odsetki najnowszego depozytu nie przekraczają 2,49zł, podatek od tej kwoty nie przekracza 50gr i zgodnie z ordynacją podatkową jest zaokrąglany do zera.


Oprócz korzystnej dla klienta kapitalizacji, lokata może pochwalić się dość korzystnym nominalnym oprocentowaniem, które wynosi 4,04%, co można porównać do oprocentowania lokaty o standardowej kapitalizacji o oprocentowaniu 5,03%. Jest to wynik o tyle korzystny, że przebija nawet  oprocentowanie lokaty 24-miesięcznej w tym banku, która charakteryzuje się zwykłą kapitalizacją i koniecznością płacenia podatku Belki.

Jedną z wad lokaty może być niewątpliwie mała elastyczność, depozyt możemy założyć jedynie na okres 6 miesięcy. Nie mamy pewności czy do tego czasu Bank Pocztowy nie wprowadzi do swojej oferty nowej, lepiej oprocentowanej lokaty, a jesteśmy blisko pewności tego, że RPP do tego czasu podwyższy stopy procentowe i oprocentowanie lokat we wszystkich bankach wzrośnie.

Lokatę 6-miesięczną bez podatku Belki w Banku Pocztowym możemy założyć na kwotę przynajmniej 500zł. Maksymalną kwotą lokaty, aby uniknąć podatku jest kwota 22000zł. Każda osoba może jednak założyć dowolną liczbę lokat, więc kwota ta w rzeczywistości może być większa.

Lokata może być depozytem odnawialnym. Nie ma wymagania posiadania ROR w Banku Pocztowym. W przypadku zerwania przed czasem, bank nie wypłaca nam żadnych odsetek.

Lokatę bez podatku Belki w Banku Pocztowym możemy założyć na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do placówki banku i tam przy pomocy pracownika założenie depozytu. Drugim sposobem, bez wychodzenia z domu, jest założenie lokaty przez Internet przez system Lokaty-online Banku Pocztowego.

Czy warto założyć lokatę 6-miesięczna bez „podatku Belki”  w Banku Pocztowym?

Jeśli jesteśmy klientami banku, zdecydowanie warto. Jest to najkorzystniej oprocentowany depozyt w Banku Pocztowym. Jest to też dobra opcja dla osób, które nie mają dostępu do Internetu. Bank Pocztowy ma swoje oddziały w wielu mniejszych miejscowościach, więc osoby, które nie mają oddziałów innych banków w swojej okolicy też mogą chętnie z niej skorzystać. Jeśli mamy możliwość założenia lokaty przez Internet, warto jednak skorzystać z ofert innych banków, które oferują wyższe na chwilę obecną oprocentowanie np. Lokata na Start w Getin Banku.

Najlepsze lokaty bankowe

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked