Lokata Antyinflacyjna w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Raporty Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące postępu inflacji w Polsce są zaskakujące nawet dla najbardziej pesymistycznych analityków. W maju wskaźnik wyniósł aż 5%, co stawia niemal wszystkie formy bezpiecznego oszczędzania na straconej pozycji. Idea Bank nie zamierza jednak zostawiać swoich klientów bez możliwości skutecznego lokowania nadmiaru kapitału. Lokata Antyinflacyjna zawsze będzie dawała gwarancję zarobków. Niezależnie od poziomu inflacji.

Innowacyjny produkt Idea Banku pozwala pozytywnie myśleć na rynek lokat bankowych przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Średnie oprocentowanie rocznych depozytów wynosi obecnie 4,2%, więc inwestorzy nieustannie notują straty. Lokata Antyinflacyjna rozwiązuje jednak wszelkie problemu związane z wysokim wskaźnikiem inflacji podanym przez GUS. Zyski z depozytu naliczane są w następujący sposób: roczny wskaźnik wzrostu cen konsumpcyjnych + 1,5%. Dzięki temu przez cały okres trwania lokaty pieniądze nie tylko unikną negatywnego wpływu inflacji, ale również będą pracować na korzyść inwestora.


Promocyjne warunki Idea Banku są o tyle atrakcyjne, że oprocentowanie już na wstępie jest nieporównywalnie wyższe niż u konkurencji. Obecnie to 4,5% (wskaźnik inflacji z miesiąca kwietnia) plus 1,5 pkt. proc. 6% na lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek, którą oferuje Lokata Antyinflacyjna, to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku. W lipcu zarobki sięgną już 6,5% (majowa inflacja – 5% + 1,5% od Idea Bank).

Przelicznik będzie obowiązywał przez cały okres trwania umowy, zawieranej z przedsiębiorstwami i klientami indywidualnymi na dwa lata. Dodatkowo raz na kwartał istnieje możliwość przerwania oszczędzania, bez utraty dotychczas zarobionych odsetek.

Minimalny budżet wymagany do założenia Lokaty Antyinflacyjnej to 1 000 złotych, natomiast maksimum na jednym depozycie wynosi 14 tys. zł. Każdy klient Idea Banku dostaje jednak szansę założenia dowolnej ilości lokat, więc tak naprawdę uchować przed wpływem inflacji można każda sumę pieniędzy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked