Lokata Antyinflacyjna II w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Zainteresowanie klientów Lokatą Antyinflacyjną w Idea Banku było tak duże, że ponownie zdecydowano się wprowadzić na rynek ten produkt. Oznaczony numerem drugim depozyt odbiega jednak od swojego poprzednika. Różnica polega na nieco zmniejszonym oprocentowaniu, tym razem dającym zarobić maksymalnie 1% więcej, niż będzie wynosić inflacja w poprzednim miesiącu. Bankierzy widocznie stwierdzili, że wskaźnik inflacji plus 1,5 proc. to zbyt dużo jak na lokatę dla klientów indywidualnych.

Lokata Antyinflacyjna II przewiduje dwa warianty terminowe: 3 i 12 miesięcy. Przy wyborze krótszego depozytu, zarobki wyniosą wartość inflacji podaną przez GUS plus 0,7% (na chwilę obecną 5,70%). Naliczane odsetki w całości trafią na konto inwestora, ponieważ Idea Bank gwarantuje dzienną kapitalizację odsetek, pozwalającą ominąć 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych. Lokata Antyinflacyjna zakładana na rok dysponuje oprocentowaniem wyliczanym według wzoru: poziom inflacji + 1,0%. W danym miesiącu obowiązują dane GUS z poprzedniego (stawka doliczana przez bank jest zawsze taka sama).


Niestety zarobki przewyższające niekorzystny wpływ inflacji na wartość pieniądze o 1,5% odeszły w zapomnienie. Zadowoleni mogą być jedynie klienci, którzy zdążyli wykupić Lokatę Antyinflacyjną w Idea Bank przez wprowadzeniem obecnej, odświeżonej wersji.

Kapitał niezbędny do założenia promocyjnej lokaty to standardowo 1 000 złotych. Pozostałe warunki również nie uległy zmianie. Jeden depozyt nie powinien przekraczać progu 14 tysięcy PLN, ponieważ odsetki od wyższego kapitału musiałyby zostać opodatkowane. Idea Bank pozwala jednak założyć przez jednego klienta nieograniczoną ilość Lokat Antyinflacyjnych II, więc tak naprawdę nic nie reguluje wielkości inwestycji.

Niewątpliwym plusem oferty Idea Banku jest możliwość założenia lokaty bez posiadania rachunku osobistego w tej placówce. Wystarczy odwiedzić oddział banku lub złożyć wniosek online, a pieniądze w ciągu 14 dni zaczną na siebie zarabiać, bez względu na postępującą inflację.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked