Jednodniowa mLokata – rewolucja w mBanku

mlokata Jednodniowa
mlokata Jednodniowa

MBank w ostatnich latach stał się bardzo popularnym bankiem. Szczególną popularnością cieszy się jego eKonto na którym nie ponosimy większości opłat. Wraz ze wzrostem popularności na konta w mBanku, wzrosło zainteresowanie mLokatą. Klienci z chęcią korzystali z mLokaty, bo dzięki otwarciu eKonta mieli możliwość szybkiego otworzenia lokaty przez Internet. Po pewnym czasie to jednak nie wystarczyło, bo dotychczas bardzo korzystne oprocentowanie przestało być relatywnie opłacalne po wejściu lokat antybelkowych. Bank więc musiał dość szybko zdecydować się na zmiany i wprowadził tak jak inne banki mLokatę jednodniową z codzienną kapitalizacją odsetek i tym samym ominięciem podatku Belki. Oprocentowanie jednodniowej lokaty nie jest może najwyższe na rynku, ale klienci cały czas mają na myśli olbrzymią wygodę przy zakładaniu lokaty przez Internet. Jedynym mankamentem dla lokaty jednodniowej jest to, że musimy posiadać do niej konto eMax Plus, co może wiązać się z koniecznością założenia takiego rachunku, który na szczęście dla nas jest darmowy i łatwy do założenia.

Okres i kwota lokaty

Sztandarowym okresem jest jednodniowy, ale w ofercie dostępne są też lokaty o 2, 3, 4, 6, 9 oraz 12 miesięcznym czasie trwania. Minimalna kwota na jaką możemy założyć depozyt wynosi 500zł, z wyjątkiem jednodniowego okresy, gdzie kwota ta wynosi 1000zł.

Oprocentowanie

Okres Oprocentowanie
1 dzień 4,50%
2 miesiące 4,30%
3 miesiące 4,30%
4 miesiące 4,85%
6 miesięcy 4,90%
9 miesięcy 4,40%
12 miesięcy 4,50%

Przy porównywaniu oprocentowania dla poszczególnych okresów, warto zwrócić uwagę na to, że nie musimy płacić jeśli nie przekroczy 2,50zł w okresie jednej kapitalizacji. Jest to szczególnie ważne dla jednodniowego okresu, gdzie kwota jaką możemy zdeponować, aby przy tym nie płacić podatku, jest dość wysoka (ok. 20000zł).

Inne

Brak możliwości wypłaty w czasie trwania części zdeponowanej kwoty. Brak ograniczenia co do ilości zakładanych lokat.

Warunku wypowiedzenia lokaty

W przypadku zakończenia lokaty przed czasem, otrzymamy połowę należnych nam odsetek.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked