Idea Bank – kolejny bank, który rezygnuje z lokaty antybelkowych

Idea Bank logo
Idea Bank

Lista banków, które już zdecydowały się na usunięcie ze swojej oferty lokat codziennych, albo zapowiedziały takie kroki w najbliższych dniach z każdym tygodniem staje się coraz dłuższa. Ostatnio do grona tego dołączył Idea Bank, który niewątpliwie zaliczał się do grona banków, które pozwalały bardzo dobrze zarobić na takich depozytach.

Aktualnie w ofercie banku znajduje się niewiele produktów depozytowych, gdyż większość została wycofana z oferty, a ich miejsce nie zajęły jeszcze nowe. Większość tych produktów to tradycyjne lokaty bankowe o różnych terminach zapadalności, pośród których znaleźć można ostatnie lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym oprocentowaniu powinniśmy się spieszyć, gdyż z oferty banku na dniach znikną i one.

Klientom indywidualnym oferowana jest Lokata Tax Free. Jest to trzymiesięczny depozyt , którego oprocentowanie wynosi aż 6,48 % netto (8,00 % na tradycyjnej lokacie).Maksymalna kwota takiego depozytu wynosi zaledwie 5 000 złotych, jednak bank dopuszcza możliwość posiadania 5 takich depozytów, dlatego maksymalna kwota inwestycji wynosi zaledwie 25 000 złotych. By skorzystać z Lokaty Tax Free trzeba się jednak spieszyć, bowiem pozostaje ona w ofercie jedynie do 10 lutego! Klientom prowadzącym działalność gospodarczą proponowana jest Lokata Praktyczna, na której zarobić można od 4,50 do 6,00 % netto, w zależności od tego, czy zdecydujemy się na depozyt jednomiesięczny czy też trzymiesięczny. Maksymalna kwota lokaty wynosi 14 000 złotych, jednak bank dopuszcza możliwość posiadania dowolnej ilości takich depozytów. Z kolei w ramach bankowości dla firm Idea Bank oferuje Lokatę Praktyczną – Biznes. Wybierając ten depozyt liczyć można na dokładnie takie same warunki jak w przypadku Lokaty Praktycznej. Trudno jednak powiedzieć jak długo lokaty dla przedsiębiorców pozostaną w ofercie banku.

Szczegółowy regulamin zaprezentowanych powyżej produktów oraz internetowe wnioski pozwalające na założenie poszczególnych lokat dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Idea Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked