Gdzie dostaniemy jeszcze lokaty antybelkowe?

Gdzie dostaniemy jeszcze lokaty antybelkowe?
Gdzie dostaniemy jeszcze lokaty antybelkowe?

Lokaty antypodatkowe, mimo faktu, iż pod koniec stycznia przestaną istnieć nadal cieszą się ogromną popularnością i są oferowane przez wiele banków. Depozyty z codzienną kapitalizacją odsetek w zdecydowanej większości przypadków nadal pozwalają zarobić znacznie więcej, aniżeli lokaty tradycyjne, dlatego tez nikogo nie powinno dziwić tak duże nimi zainteresowanie. Które banki oferują najbardziej atrakcyjne lokaty dzienne?

W przypadku lokat miesięcznych warto odwiedzić przede wszystkim Volkswagen Bank, gdzie oprocentowanie netto na lokacie Owoc Dnia wynosi 5,51 %. Nieco większy wybór, aczkolwiek niższe oprocentowanie proponuje Eurobank – zakładając lokatę z kapitalizacją dzienna przez Internet możemy liczyć na 5,51 %. Ta sama lokata zakładana w placówce pozwoli na zarobek mniejszy o 0,10 %. Wśród banków, które proponują przynajmniej 5,00 % znajdują się jeszcze – Toyota Bank oraz Invest Bank. W pierwszym przypadku zarobimy dokładnie tyle samo co w Eurobanku, a wiec 5,50 % netto. Lokata (Nie)Codzienna Invest Banku oferuje znacznie mniej, bo jedynie 5,20 %.

W kategorii lokat dwumiesięcznych oraz  trzymiesięcznych szczególnie interesująca jest oferta Getin Online. W jego ofercie możemy znaleźć Lokatę na Start, której oprocentowanie wynosi aż 6,50 % oraz Top Lokatę pozwalającą na zysk wynoszący nieco ponad 6,00 % netto. Wśród banków, które oferują zbliżone warunki wskazać można również Idea Bank oraz Toyota Bank – w obu tych instytucjach znajdziemy lokaty codzienne z oprocentowaniem netto wynoszącym 6,00 %. Oferty pozostałych banków niestety już nie są tak atrakcyjne.

W przypadku dłuższych okresów zapadalności szczególnie interesujące są te depozyty, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają uchronić się przed niekorzystnymi z punktu widzenia klientów zmian w ordynacji podatkowej. Taki lokaty w swojej ofercie posiada przede wszystkim wspomniany już wcześniej Getin Online. Wybierając sześciomiesięczną Lokatę Turbo zyskamy 6,00 % netto. Nieco mniej, bo 5,90 % zarobimy na Lokacie Magiczna Dwunastka, której okres zapadalności jest dwukrotnie dłuższy. W ofercie Getin Banku interesującym depozytem jest Lokata 7,50 %, której oprocentowanie netto wynosi niespełna 6,00 %. Podobną konstrukcje stosuje Fm Bank, dzięki czemu bez względu na zmiany w przepisach zakładając Lokatę Kapitalnie Zyskowną zarobimy od 6,00 % do 6,20 % w zależności od czasu, na jaki zdecydujemy się zdeponować nasze oszczędności. Interesujące propozycje w swojej ofercie posiadają również: Toyota Bank, Meritum Bank, Idea Bank oraz Kredyt Bank. Warto zatem dobrze zapoznać się z ich ofertami.

Przedstawione powyżej informacje niestety bardzo szybko ulegają przedawnieniu. Zbliżające się wielkimi krokami zmiany w ordynacji podatkowej wymuszają bowiem na bankach wprowadzanie istotnych zmian produktowych. Ponadto stosowana przez wiele banków konstrukcja lokat, której istota polega na naliczaniu wszystkich należnych odsetek jeszcze przez wejściem w życie zapowiedzianych zmian, również wymaga czasu, dlatego wiele z zaprezentowanych powyżej lokat z początkiem lutego zostanie wycofanych z ofert bankowych.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked