FMBank wraca do czołówki stawki

FMBank logo
FMBank

Banki chyba naprawdę wzięły się za podnoszenie oprocentowania swoich depozytów. Nie dziwi już nas już 6% stawka i to w dodatku na lokatach bez podatku Belki. Do banków oferujących taki procent dołączył również FM Bank, który podniósł oprocentowanie FMLokaty z dzienna kapitalizacją na dwa najpopularniejsze okresy.

Przypomnijmy czym się cechuje FMLokata z dzienną kapitalizacją. Dostępnych jest pięć okresów lokaty: na 2, 3 6, 9 i 12 miesięcy. Minimalna kwota wynosi 3000zł, natomiast maksymalna 14000zł. Możemy założyć 10 takich lokat. Tak jak na wszystkich lokatach w FMBanku, środki są gwarantowane przez BFG i możemy ją założyć przez Internet oraz w placówkach banku.


FMBank poszedł na rękę klientom i podwyższył oprocentowanie dwóch najpopularniejszych okresów, czyli 3 i 12 miesięcznych. Od teraz na 3-miesięcznym depozycie zarobimy 6% netto, o 0,7% więcej niż do tej pory. Lokaty zakładane na 12 miesięcy będą oprocentowane o 0,15% wyżej, co oznacza stawkę wynoszącą 5,85% netto.

Co nas czeka dalej na rynku lokat? Możemy spodziewać się dalszych podwyżek stawek w bankach. Dopóki RPP nie powróci do polityki obniżania stóp, dopóty oprocentowanie lokat powinno pomału, ale systematycznie rosnąć.

Gdzie założyć w tej chwili lokatę? Mimo podwyżki w FMBanku, nadal najbardziej interesującą ofertą pozostają Lokata Optymalna w Get Banku oraz Lokata na Start w Getin Banku, gdzie otrzymamy po 6,50% netto.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked