Eurobank szykuje się na zmianę przepisów

Eurobank logo
Eurobank

Planowane na koniec marca wprowadzenie w życie zmian w ordynacji podatkowej już skłoniło wiele instytucji finansowych do przebudowy ofert depozytowych. Wśród instytucji tych znalazł się również Eurobank, który oferuje aktualnie zarówno lokaty z codzienną kapitalizacja odsetek jak i lokaty standardowe z kapitalizacja na koniec okresu zapadalności. Na jakie warunki możemy liczyć decydując się na złożenie depozytu w Eurobanku?

Najnowszym produktem oszczędnościowym proponowanym przez Eurobank jest lokata z codzienną kapitalizacją odsetek. Depozyt taki oferowany jest od 11 stycznia bieżącego roku. Niestety osoby, które zdecydują się na taką lokatę i której termin zapadalności nastąpi już po wprowadzeniu zmian w przepisach będą musiały liczyć się z koniecznością odprowadzenia za ten okres podatku od zysków kapitałowych. Oferowane przez bank lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek dostępne są w dwóch wariantach – jako lokata jedno- i dwumiesięczna. Naturalnie od wyboru tego zależeć będzie wysokość oprocentowania, jakie zaproponuje nam bank. Istotne jest także to, jaka kwotę zdecydujemy się wpłacić oraz w jaki sposób założymy lokatę – w placówce banku czy za pośrednictwem Internetu. W przypadku lokaty jednomiesięcznej, zakładanej w placówce na kwotę mniejszą aniżeli 10 000 złotych liczyć możemy na 5,40 %. W momencie, gdy zdecydujemy się zdeponować kwotę większą oprocentowanie wzrośnie do 5,50 %. Zakładając lokatę przez Internet dodatkowo otrzymamy 0,10 % dla przedstawionych powyżej progów kapitałowych. W przypadku lokaty dwumiesięcznej zasady są analogiczne i oprocentowanie wynosi odpowiednio 5,50 % i 5,60 % dla lokat zakładanych w placówce oraz 5,60 % i 5,70 % dla tych uruchamianych przez Internet.

Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych, natomiast maksymalna 16 000 złotych dla lokaty 1-miesiecznej oraz 15 000 złotych dla 2-miesięcznej. Poza stosunkowo atrakcyjnym oprocentowaniem zaletą produktu jest brak jakichkolwiek limitów co do ilości takich lokat posiadanych przez klienta. Aktualnie lokata ta jest najbardziej atrakcyjną spośród wszystkich oferowanych przez Eurobank. Aby poznać wszelkie dodatkowe warunki oraz szczegółowy regulamin produktu należy odwiedzić oficjalną stronę internetową banku. Tam też znaleźć można instrukcję zakładania lokaty z poziomu bankowości internetowej.

 

1 Comments

  1. KASIAsays:

    Czy bank bierze ubezpieczenie od utraty pracy od EMERYTA który bierze pożyczkę?

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked