Dobolokata w Inteligo – nowe okresy i podwyżka oprocentowania

Inteligo logo
Inteligo

Kto by się spodziewał, ale z dniem dzisiejszym Inteligo wprowadziło dwa nowe okresy Dobolokaty i to z całkiem atrakcyjnym oprocentowaniem, prawie dorównującym najlepszym na rynku. Może to pierwsza oznaka, że ten bank również chce się liczyć w wyścigu o nasze środki.

Inteligo wprowadza dwa nowe okresy, obydwa przygotowane dla osób inwestujących średniookresowo, czyli 9- i 12-miesięczny. Dzięki dziennej kapitalizacji oraz kwocie, dzięki której dzienne odsetki nie przekraczają 2,49zł, nie musimy płacić podatku Belki. Oprocentowanie 9-miesięcznej Dobolokaty wynosi 5,24%, co można porównać do 6,47% na zwykłej lokacie. Na rocznej Dobolokacie zarobimy 5,59%, co można porównać z zyskiem ze standardowej  lokaty o oprocentowaniu 6,90%.


Odsetki z Dobolokaty są przelewane na oddzielny rachunek oszczędnościowy w Inteligo. Na lokacie możemy umieścić kwotę z przedziału od 1000zł do 10 tys. zł. Lokatę możemy założyć na stronie Inteligo oraz z pomocą konsultanta przez telefon. W przypadku zerwania lokaty przed czasem tracimy połowę odsetek.

Dobolokata to nie tylko te dwa nowe okresy. Środki możemy umieścić również na 1, 3 lub 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi wtedy odpowiednio 3,70%, 4,40% oraz 4,45% i nie jest objęte podatkiem Belki. Maksymalna kwota dla lokat o „starych” okresach, czyli 1-, 3- i 6-miesięcznym, jest większa i wynosi 20 tys. zł. Więcej informacji na stronie banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked