Bank Pocztowy i neoBank kończą z lokatami bez podatku Belki

Bank Pocztowy logo
Bank Pocztowy

Lokaty codzienne ze swojej oferty wycofała już zdecydowana większość banków działających na naszym rynku, jednak są jeszcze instytucje oferujące tego typu rozwiązania. Z każdym dniem jest ich jednak coraz mniej. W ostatnich dniach z rynku lokat codziennych wycofały się kolejne banki – neoBank oraz Bank Pocztowy.

W ofercie neoBanku wybór lokat z codzienna kapitalizacją odsetek była bardzo szeroki. Część z nich dostępna była wyłącznie dla klientów posiadających dostęp do systemu bankowości internetowej (Lokata e-Codzienna, Lokata e-Codzienna Czwórka, Lokata e-Codzienna BIS, Lokata onLINE, Lokata onLINE Edycja Specjalna 2, Aukcja Lokaty on LINE, Lokata e-Codzienna 4M, Lokata e-Codzienna 5M oraz Lokata STARTER), a część placówkach neoBanku w całej Polsce (Lokata Kamila, Lokata Justyna, Lokata Maja, Lokata Codzienna, Lokata Codzienna Czwórka oraz Lokata Codzienna BIS). Lokaty założone przed 10 lutego, a więc przed wycofaniem z oferty wszystkich powyższych lokat, po zakończeniu zostaną odnowione na warunkach przewidzianych dla standardowych lokat o takim samym okresie zapadalności. Aktualnie w ofercie banku znajduje się wiele produktów depozytowych, jednak nie są one tak atrakcyjnie oprocentowane jak lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek. Aktualna ofertę lokat banku znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej neoBanku.

Po wprowadzonych zmianach i wycofaniu z oferty lokat z codzienną kapitalizacją odsetek oferta Banku Pocztowego również nie prezentuje się szczególnie interesująco. Produkty oszczędnościowe dostępne w ofercie banku podzielić można na trzy kategorie – lokaty terminowe, lokaty internetowe oraz konta oszczędnościowe. W przypadku lokat terminowych bank oferuje okresy wynoszące od 10 dni do nawet 24 miesięcy i proponuje od 3, 00 % do 5,00 % brutto. Więcej można zarobić wybierając Pocztowe Konto Oszczędnościowe, gdzie dla kwot od 100 000 złotych oprocentowanie wynosi 6,00 %. Nieco inaczej jest w przypadku Nowego Konta Oszczędnościowego, gdzie oprocentowanie niezależnie od salda wynosi 3,00 %. Oferta lokat terminowych jest właśnie przebudowywana, dlatego tez trudno na tym etapie powiedzieć cokolwiek o jej atrakcyjności. Więcej szczegółów o poszczególnych produktach znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Banku Pocztowego.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked