Nowe lokaty w Inteligo już z miesięczną kapitalizacją

Inteligo logo
Inteligo

Oferta depozytowa Inteligo nie należy co prawda do szczególnie atrakcyjnych, jednak w ostatnim czasie pojawiło się w niej sporo nowości. Mowa oczywiście o lokatach z miesięczną kapitalizacją odsetek. Dostępne w kilku wariantach lokaty pozwalają zarobić nawet 5,40 % w skali roku. Czy warto stać się posiadaczem takiego depozytu?

Igo lokata z miesięczną kapitalizacja odsetek może być założona na okres 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. W zależności od tego, na jak długo zdecydujemy się zdeponować nasze oszczędności bank zaoferuje nam inne warunki. W przypadku najkrótszego okresu oprocentowanie wynosi 5,00 %. O 0,10 % więcej oczekiwać mogą klienci, którzy zdecydują się na zamrożenie swoich środków na dwukrotnie dłuższy okres. Decydując się na lokatę 9-miesieczną będziemy mogli zarobić aż 5,20 %. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjną propozycja jest wybór depozytu dwunastomiesięcznego, bowiem w jego przypadku wysokość oprocentowania to 5,40 %. Jest to oczywiście oprocentowanie brutto, a co za tym idzie od osiągniętego na lokacie zysku będziemy musieli zapłacić 19-procentowy podatek Belki.

Minimalna kwota lokaty wynosi standardowo 1 000 złotych. Góry limit inwestycji nie jest określony, gdyż nie jest to lokata z codzienna kapitalizacją odsetek. W przypadku chęci automatycznego odnowienia lokaty należy się liczyć z faktem, iż warunki jakie zaoferuje Inteligo mogą się nieco różnic od dotychczasowych – warunki będą zgodne z warunkami obowiązującymi w dniu odnowienia. Jeśli klient nie będzie zainteresowany odnowieniem lokaty jej kwota wraz z należnymi odsetkami zostanie przelana na rachunek, z którego dokonano wpłaty. Istotna zaletą lokaty Igo jest brak konieczności posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Inteligo.

Szczegółowy regulamin produktu, tabelę opłat i prowizji oraz szereg innych ważnych informacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Inteligo.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked