Wzrost oprocentowania lokat 3 miesięcznych w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski logo
ING Bank Śląski

Wiosenna oferta przygotowana przez ING Bank Śląski stała się znacznie bardziej atrakcyjna niż jeszcze miesiąc temu, bowiem bank zdecydował się na podniesienie oprocentowania 3-miesięcznych depozytów. Obecnie w ofercie ING Banku śląskiego znajdują się 3 lokaty, jednakże tylko dwie z nich możemy założyć na okres 3 miesięcy. Mowa o lokacie Extra Premia oraz eLokacie.

Lokata Extra Premia w ING Banku śląskim dostępna jest aktualnie w dwóch wariantach: Ekstra Premia 3M oraz Ekstra Premia Plus 3M. W przypadku pierwszego wariantu możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku (wcześniej było to jedynie 3,5%). Jeszcze lepsze warunki lokowania nadwyżek finansowych oferuje lokata Ekstra Premia Plus 3M, na której zarobić możemy aż 4,5% (uprzednio było to 4%).


By zarobić wspomniane wcześniej 4% będziemy musieli zdeponować na lokacie kwotę mieszczącą się w przedziale od 1 000 do 19 999 złotych. Osiągniecie zysku wynoszącego 4,5% wymaga znacznie większej wpłaty – co najmniej 20 000 złotych, jednak nie więcej niż 500 000 złotych. Dysponowanie odpowiednio wysokimi środkami finansowymi nie jest niestety jedynym warunkiem uprawniającym do skorzystania z powyższej oferty – niezbędne jest również posiadanie konta oszczędnościowego. Nie musi to być jednak konto założone w ING Banku Śląskim. To właśnie na to konto po upływie 3 miesięcy automatyczne przelany zostanie kapitał wraz z należnymi odsetkami.

Drugą 3-miesięczną lokatą oferowaną przez ING Bank Śląski jest nowoczesna, internetowa eLokata, na której możemy zarobić do 3,5% w skali roku. By osiągnąć taki zysk będziemy musieli wpłacić co najmniej 1 000 złotych. Tutaj niestety oprocentowanie nadal utrzymuje się na takim samym poziomie.

1 Comments

  1. proxsays:

    Obecnie polecam Konto Oszczędnościowe w ING. 3% i nie musimy się martwić o odnawianie lokaty. Do tego jedno z najlepszych kont osobistych. Ja korzystam tylko z produktów ING.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked