ING Bank Śląski zmienia oprocentowanie swoich lokat

ING Bank Śląski logo
ING Bank Śląski

Początek sierpnia jak się okazuje jest okresem, kiedy banki lubią wprowadzać zmiany do swoich ofert. Na szczęście przeważnie są to zmiany korzystne dla użytkownika depozytów. Tak również stało się w przypadku ING Banku Śląskiego, który postanowił zwiększyć oprocentowanie niektórych swoich lokat, a także wprowadzić zmiany w długości okresu umowy, na jaki można zakładać eLokatę, czyli internetowy depozyt tego banku.

Lokata Ekstra Premia

Jest to produkt kierowany jedynie dla użytkowników Otwartego Konta Oszczędnościowego.  Prowadzony może być w walucie polskiej oraz euro, a zdeponowana kwota w złotówkach musi zawierać się między 1000zł, a 500000zł.


Po zakończeniu okresu umowy, wszystkie pieniądze wraz z odsetkami przelewane są na nasz rachunek oszczędnościowy, do którego Lokata Ekstra Premia jest przypisana. Zmianie uległo oprocentowanie lokaty sześciomiesięcznej oraz rocznej. Zakładając Lokatę Ekstra premia na pół roku zyskamy teraz 4,50% w skali roku (wcześniej było 4,00% w skali roku), natomiast decydując się na 12 miesięcy zarobimy 4,75% w skali roku (wcześniejsze oprocentowanie 4,50% w skali roku).

eLokata

Przeznaczona jest dla osób posiadających konto oszczędnościowe w złotówkach oraz dostęp do systemu bankowości elektronicznej w ING. Zakładana jest całkowicie przez Internet, a minimalna kwota, jaką można wpłacić wynosi 1000zł. Zmiany polegają na tym, iż ING Bank Śląski postanowił zabrać możliwość zakładania eLokaty miesięcznej oraz 4-miesięcznej, natomiast umożliwił zawieranie umowy na pół roku z oprocentowaniem 4,50% w skali roku. Dodatkowo zwiększył oprocentowanie eLokaty 3-miesięcznej z 3,50% do 4,00% oraz rocznej z 4,00% do 4,75%.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked