Podwyżka na Lokacie Tax Free w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Lokata Tax Free oferowana przez Idea Bank to produkt depozytowy skonstruowany w ten sposób, by umożliwić klientom banku uniknięcie negatywnych konsekwencji zmian w ordynacji podatkowej. Taką formę lokowania nadwyżek finansowych bank oferuje od kilku miesięcy, jednakże kilka dni temu zdecydował się zaproponować znacznie korzystniejsze warunki niż dotychczas.

Lokata Tax Free to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek, na której można zarobić od niedawna aż 7,76 %. Oczywiście oprocentowanie nominalna jest nieco niższe i wynosi 6,10 %. Zestawiając depozyt Idea Banku z innymi dostępnymi obecnie na rynku szybko przekonamy się, iż jest on obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych. Lokatę można założyć na okres 4, 6, 9 lub 12 miesięcy. W każdym przypadku oprocentowanie jest takie samo i wynosi wspomniane wcześniej 6,10 %.


W jaki sposób lokata Tax Free pozwala uniknąć nam niekorzystnych zmian w przepisach? Skonstruowano ją w ten sposób, że do końca lutego 2012 roku w zależności od terminu depozytu i dnia, w którym zdecydujemy się go założyć bank zaproponuje nam od 6,94 % do nawet 25,59 %! Z dniem pierwszego marca 2012 roku oprocentowanie naszej lokaty spadnie do … 0,10 %.  Tak przemyślana konstrukcja sprawia, że odsetki zostaną skapitalizowane jeszcze przed wejściem w życie ustawy zmieniającej zasady zaokrąglania podatku.

Prócz atrakcyjnego oprocentowanie zaletami lokaty są: możliwość jej założenia przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu oraz brak konieczności zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku. Minimalna kwota lokaty bez względu na czas trwania depozytu wynosi 1 000 złotych. Nieco inaczej jest w przypadku maksymalnych kwot, które dla poszczególnych okresów (4, 6, 9 i 12 miesięcy) wynoszą odpowiednio 10 000 złotych, 6 500 złotych, 4 500 złotych i 3 000 złotych.

By skorzystać z wysokiego, promocyjnego oprocentowania lokaty Tax Free warto się spieszyć, gdyż tak atrakcyjne warunki oferowane są jedynie do 21.11.2011 roku! Szczegółowy regulamin produktu, a także wniosek online pozwalający na założenie lokaty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Idea Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked