Lokata Stabilna w Idea Banku (5,90%, 6M)

Idea Bank logo
Idea Bank

Oferta depozytowa Idea Banku jest niewątpliwie jedną z najbardziej interesujących na polskim rynku. Znaleźć w niej można kilka atrakcyjnie oprocentowanych depozytów, które pozwalają efektywnie pomnażać zgromadzone oszczędności zarówno krótkoterminowo jak i w dłuższej perspektywie czasowej. Jedną z lokat, która cieszy się największym zainteresowaniem klientów banku jest Lokata Stabilna, która proponuje oprocentowanie sięgające nawet 6,00 %. Jakie warunki należy spełnić, by móc otrzymać oprocentowanie w takiej wysokości?

Lokata Stabilna to tradycyjny depozyt z kapitalizacją na koniec okresu, który Idea Bank oferuje w trzech wariantach czasowych – jako depozyt trzymiesięczny, sześciomiesięczny oraz dwunastomiesięczny. W zależności od tego, który wariant wybierzemy bank zaoferuje nam nieco inne oprocentowanie. W przypadku najkrótszego okresu zapadalności stawka wynosi 5,80 %. Depozyt dwukrotnie dłuższy pozwala zarobić 5,90 %, natomiast lokata roczna wspomniane wcześniej 6,00 %. Nie są to co prawda szczególnie atrakcyjne warunki jeśli zestawimy je z konkurencyjnymi depozytami dostępnymi na rynku, jednak warto podkreślić, iż lokata nie jest oferowana na warunkach promocyjnych i nie stawia przed zainteresowanymi dodatkowych wymagań.

Najważniejsze atuty

Stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie to niewątpliwie największa zaleta Lokaty Stabilnej, jednak nie jedyna. Warto podkreślić, i skorzystanie z oferty nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków, takich jak chociażby założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ze względu na fakt, że minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 złotych produktem zainteresować się powinni klienci, którzy nie posiadają znacznej wielkości oszczędności, aczkolwiek problemu nie stanowi zdeponowanie także dużej kwoty, gdyż bank nie stawia jakichkolwiek wymagań co do maksymalnej kwoty inwestycji. Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć to możliwość założenia depozytu za pośrednictwem Internetu. W tym celu należy wypełnić dostępny na stronie internetowej podmiotu wniosek online, co nie powinno zająć więcej aniżeli kilka minut.

Pozostałe cechy produktu

Lokata Stabilna automatycznie uruchamiana jest jako lokata odnawialna, jednak klient w dowolnym momencie jej trwania ma możliwość dokonania zmiany tego parametru, po wcześniejszym zalogowaniu się do systemu. Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie naszych środków na analogiczny okres będziemy się musieli liczyć z faktem, iż warunki przedłużenia mogą nie być już tak atrakcyjne – bank przedłuży lokatę na warunkach, które obowiązywać będzie w dniu jej odnowienia. Jeśli zamiast na przedłużenie będziemy zmuszeni zdecydować się na przedterminowe wycofanie zainwestowanych środków, bank wypłaci nam jedynie nasz kapitał, zaś wszelkie należne odsetki zostaną utracone.

By dowiedzieć się czegoś więcej na temat produktu wystarczy odwiedzić jeden z oddziałów banku lub zajrzyj na stronę internetową podmiotu. Również w oddziałach i za pośrednictwem sieci dokonać można założenia Lokaty Stabilnej.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked