Lokata na Dzień Dziecka w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ofercie Idea banku pojawiła się nowa lokata oferująca stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie. Nie jest ona co prawda tak atrakcyjna jak Lokata z Kuponem VII oferująca aż 9,00 %, jednak mimo wszystko warto rozważyć jej założenie, gdyż nie posiada ona aż tyle ograniczeń. Ile można zarobić zakładając Lokatę na Dzień Dziecka?

Lokata na Dzień Dziecka to 3-miesieczny depozyt bankowy z kapitalizacją na koniec okresu i oprocentowaniem wynoszącym 6,25 %. Poza możliwością niemałego zarobku zaletą depozytu jest również możliwość zdeponowania znacznych środków – mieszczących się w przedziale od 1 000 zł do 1 000 000 zł. W przypadku Lokaty z Kuponem VII górny limit wynosi zaledwie 10 000 złotych. Warto również wspomnieć, iż bank nie wymaga posiadania ani też zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Założenie lokaty odbywa się za pośrednictwem Internetu i zajmuje zaledwie kilka minut. Wadą jest natomiast krótki okres dostępności lokaty w ofercie – oferowana jest ona jedynie w dniu 1 czerwca bieżącego roku.

Lokata na Dzień Dziecka jest automatycznie zakładana jako odnawialna, jednak warunki przedłużenia nie będą takie same – odnowienie następuje na zasadach przewidzianych w dniu odnowienia dla Lokaty Standardowej zakładanej na analogiczny okres. Decydując się na zerwanie lokaty przed terminem należy liczyć się z faktem, iż wszystkie należne odsetki zostaną utracone. Kartę produktu oraz regulamin znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Idea Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked