Lokata na Dobry Początek w Idea Banku (na nowo)

Idea Bank logo
Idea Bank

W ostatnim czasie nowe produkty depozytowe włączane do oferty Idea Banku kuszą nie tylko wysokim oprocentowaniem, ale również krótkim okresem obowiązywania umowy. Nie inaczej jest w przypadku nowej  lokaty – Lokaty na Dobry Początek, która adresowana jest do nowych klientów banku. Na jakie warunki liczyć mogą inwestorzy, którzy zdecydują się skorzystać z nowej lokaty Idea Banku?

Lokata na Dobry Początek to miesięczny depozyt, którego oprocentowanie wynosi aż 7,00 %. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji dostępnych aktualnie na rynku. Tak wysokie oprocentowanie niestety obowiązuje tylko przez miesiąc i dotyczy klientów, którzy dotychczas nie mieli jeszcze okazji korzystać z produktów pochodzących z oferty Idea Banku. Jako wadę uznać można również fakt, iż każdy klient ma możliwość założenia tylko jednej Lokaty na Dobry Początek, na której maksymalnie zdeponować może co najwyżej 50 000 złotych. Minimalna kwota inwestycji wynosi podobnie jak w przypadku wielu innych depozytów 1 000 złotych.

Założenie lokaty odbywa się za pośrednictwem Internetu i co istotne nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Z założenia depozyt jest odnawialny, jednak warunki odnowienia będą różnić się nieco od tych obecnych – odnowienie następuje na taki sam okres, jednak na warunkach przewidzianych w dniu odnowienia dla 3-miesięcznej Lokaty Standardowej. Rozwiązanie umowy i wycofanie środków przed upływem terminu zapadalności wiąże się z utratą wszystkich należnych odsetek. Kartę produktu oraz wniosek online pozwalający na założenie lokaty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Idea Banku.

Nazwa lokaty: Lokata NA DOBRY POCZĄTEK
Okres lokaty: 1 miesiąc
Minimalna kwota: 1000zł
Maksymalna kwota: 50000zł
Oprocentowanie: 7,00% (kapitalizacja na koniec okresu)
Skutek zerwania lokaty: utrata całości odsetek
Dodatkowe ograniczenia: tylko dla nowych klientów banku, można założyć tylko jedną lokatę

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked