Lokata na Dobry Początek teraz gorzej oprocentowana (1M, 6,50%)

Idea Bank logo
Idea Bank

Lokata na Dobry Początek to od dawna najatrakcyjniejszy depozyt dostępny w ofercie Idea Banku. Pomimo faktu, iż jego oprocentowanie było już obniżane, w ostatnich dniach zadecydowano o kolejnej obniżce, co z pewnością nie spodoba się osobom poszukującym atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Ile dziś można zdeponować na Lokacie na Dobry Początek i jakie oprocentowanie zaproponuje Idea Bank?

Jeszcze kilka dni temu osoby, które zdecydowały się założyć Lokatę na Dobry Początek mogły liczyć na oprocentowanie wynoszące 7,00 %. Maksymalna kwota inwestycji również była inna, gdyż wynosiła nawet 50 000 złotych. Tak atrakcyjne warunki wynikały i nadal wynikają przede wszystkim z faktu, iż depozyt taki założyć mogą tylko nowi klienci i tylko jeden raz. Po zaprowadzonych obniżkach oprocentowanie tej miesięcznej lokaty wynosi „tylko” 6,50 % – początkowo było to aż 7,50 %. Razem z obniżką oprocentowania zadecydowano również o znacznym obniżeniu maksymalnej kwoty inwestycji – aktualnie wynosi ona tylko 10 000 złotych. Mimo istotnych zmian Lokata na Dobry Początek wciąż zajmuje wysoką pozycję w rankingu najwyżej oprocentowanych lokat miesięcznych dostępnych aktualnie na rynku.

Pozostałe parametry produktu

Minimalna kwota inwestycji wynosi niezmiennie 1 000 złotych, maksymalna wspomniane wcześniej 10 000 złotych. Lokata na Dobry Początek automatycznie zakładana jest jako lokata odnawialna, jednak z uwagi na fakt, iż skorzystać z niej można tylko jeden raz, warunki ewentualnego przedłużenia będą nieco inne – okres deponowania analogiczny, jednak oprocentowanie zgodne z tym obowiązującym w dniu odnowienia dla trzymiesięcznej Lokaty Standardowej. Jak nietrudno się domyślić, warunki te nie będą szczególnie atrakcyjne – warto zatem zastanowić się nad zmianą parametru dotyczącego odnawialności po założeniu lokaty. Prócz atrakcyjnego oprocentowania do zalet produktu zaliczyć należy również brak negatywnych konsekwencji w przypadku wcześniejszego wycofania zainwestowanych środków – zerwanie lokaty skutkuje wypłata całości odsetek należnych za rzeczywisty okres deponowania. Po upływie zapisanego w okresie umowy lokata zostaje odnowiona lub kwota inwestycji powiększona o należne odsetki przelana na rachunek, z którego dokonano przelewu inicjującego.

Jak założyć Lokatę na Dobry Początek?

Założenie Lokaty na Dobry Początek jest niezwykle proste i szybkie, ponieważ po pierwsze bank nie wymaga od swoich klientów posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, a po drugie odbywa się za pośrednictwem Internetu, co pozwala na niemałe oszczędności czasu. Złożenie dyspozycji uruchomienia lokaty wymaga wypełnienia wniosku online, który znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku. Po jego przesłaniu wystarczy postępować zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.

 

1 Comments

  1. Waldisays:

    Limit 10000 został wprowadzony już wcześniej, przy obniżce oprocentowania do 7%.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked