Lokata Ekspresowa w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Jeszcze kilka miesięcy temu w ofercie Idea Banku znaleźć można było wiele atrakcyjnie oprocentowanych depozytów bankowych. Obecnie sytuacja nie prezentuje się tak korzystnie – bank oferuje tylko dwie lokaty przeznaczone dla klientów indywidualnych, których oprocentowanie oscyluje w graniach 6,00 %. Najnowszym produktem w ofercie jest Lokata Ekspresowa, która zgodnie z materiałami promocyjnymi zapewnia szybki i duży zysk. Czy tak jest naprawdę?

Lokata Ekspresowa to 3-mięsiecznay depozyt z kapitalizacją następującą na koniec okresu, na którym zarobić można  6,20 %. Nie jest to szczególnie wysokie oprocentowanie, jednak z pewnością jedno z wyższych dostępnych obecnie na rynku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych. Za zaletę uznać należy wysoki górny limit inwestycji, który ustanowiono na poziomie 1 000 000 złotych. Atutami depozytu są również wygoda zakładania (wniosek online dostępny na stronie internetowej banku) oraz brak konieczności posiadania czy zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku.

By stać się posiadaczem lokaty należy się spieszyć, gdyż dostępna będzie ona w ofercie jedynie do 2 kwietnia bieżącego roku! Szczegóły i instrukcje dotyczące jej zakładania znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej banku. Znaleźć tam można również szczegółowy regulamin oraz kartę produktu. Jeśli zapoznamy się z zapisami znajdującymi się w tych dokumentach będziemy wiedzieli, że wycofanie środków przed upływem 3 miesięcy wiąże się z całkowitą utratą należnych odsetek. Nieco inaczej jest w przypadku odnowienia lokaty. Lokata Ekspresowa jest z założenia lokatą automatycznie odnawialną, jednak w każdej chwili można to zmienić logując się do systemu przy pomocy danych otrzymanych przy uruchamianiu lokaty. Niestety warunki, jakie zaoferuje nam Idea Bank, mogą się nieco różnić od aktualnych – odnowienie następuje na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej zakładanej na okres 3-miesięcy.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked