Lokata Efektywna w Idea Banku – nowość

Idea Bank logo
Idea Bank

Oferta lokat Idea Banku, obok Getin Banku, zdaje się być jedną z najdynamiczniej zmieniającą się. Kolejną nowością w niej jest Lokata Efektywna. Roczny depozyt charakteryzuje się wysokim w porównaniu z konkurencją oprocentowaniem oraz stawia go w czołówce rankingów najlepszych lokat.

Lokata Efektywna oprocentowana jest na 6,5% brutto (ok. 5,3% netto). Jej okres wynosi 12 miesięcy, a odsetki otrzymamy dopiero na jego koniec. Nie ma więc mowy o procencie składanym. Mimo to pod względem oprocentowania nie ma sobie równych w porównaniu z innymi lokatami w Idea Banku. Na depozycie możemy ulokować standardową w ostatnim czasie jak na banki kwotę od 1000 zł do 1 mln zł. W przypadku zerwania tracimy całe zgromadzone odsetki.

Czy warto założyć tę lokatę? Z pewnością tak, szczególnie biorąc pod uwagę obecne oferty innych banków. Wyższe oprocentowanie, i to z dodatkowymi warunkami dla nowych klientów, można otrzymać jedynie w Meritum Banku oraz neoBanku bez dodatkowych warunków. Według oczekiwań bankierów oprocentowanie lokat powinno w najbliższym czasie niewiele, ale rosnąć. Być może lepszym rozwiązaniem mogłaby się okazać lokata o krótszym terminie zapadalności. Taką ofertę zaproponował niedawno Alior Sync, nowość na rynku. Oprocentowanie 6-miesięcznego depozytu jest identyczne jak na Lokacie Efektywnej. Pytanie tkwi tylko w tym, na jaki okres chcemy ulokować nasze oszczędności.

Oferta jest ważna do 29 lipca. Więcej szczegółów oraz informacje dotyczące zakładania lokaty można znaleźć na stronie Idea Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked