Wzrost oprocentowania Lokaty na Start w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

Kolejne zmiany w ofercie depozytowej Getin Banku, a dokładniej Getin Online, sprawiły, że oferowane przez bank lokaty stały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Tym razem podwyżka oprocentowania dotyczyła Lokat na Start. Objęty promocyjnymi warunkami depozyt korzystniejsze warunki oferuje jedynie do 14 grudnia bieżącego roku, dlatego warto szybko się decydować.

Lokata na Start to lokata z codzienna kapitalizacja odsetek dostępna w dwóch wariantach czasowych – jako depozyt dwumiesięczny lub trzymiesięczny. Do niedawna decydując się na krótszy zdeponowanie swoich oszczędności na okres 2 miesięcy mogliśmy liczyć na oprocentowanie wynoszące 6,15 % netto. Aktualne oprocentowanie wynosi 6,43 % netto i odpowiada 7,98 % na standardowej lokacie z podatkiem. Klienci decydujący się na założenie lokaty 3-miesiecznej liczyć mogli na nieco wyższe oprocentowanie (6,25 %), jednak obecnie depozyt o takim okresie zapadalności pozwala zarobić również 6,43 %.

Tak wysokie oprocentowanie jest porównywalne z 8,00 % na lokacie tradycyjnej, która nie pozwala na uniknięcie podatku od zysków kapitałowych. Pozostałe cechy Lokaty na start zostały nieznacznie zmienione. Minimalna kwota inwestycji wynosi 500 złotych, natomiast maksymalna 10 000 złotych. O tym czy lokata będzie automatycznie odnawiana, czy też nie zadecyduje klient podczas składania wniosku o jej założenie. Musimy się jednak liczyć z faktem, iż warunki odnowienia mogą być mniej korzystne. Jeśli zamiast przedłużać będziemy zmuszeni wycofać depozyt przed upływem okresu zapadalności bank nie wypłaci nam należnych odsetek. Warto podkreślić, iż promocyjne warunki adresowane są jedynie do tych klientów, którzy nigdy nie skorzystali z produktu funkcjonującego pod nazwą Lokata na Start!

By złożyć depozyt nie musimy wychodzić z domu, gdyż wszelkich formalności dopełnimy za pośrednictwem Internetu. Co ciekawe całkowity czas, jaki będziemy musieli poświecić na założenie lokaty nie powinien przekroczyć 5 minut. Nie ma również konieczności posiadania czy zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego bądź też skorzystania z jakiegokolwiek innego produktu z oferty Getin Banku.

Szczegółowy regulamin produktu oraz link do internetowego wniosku pozwalającego na założenie lokaty znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej Getin Online.

3 Comments

  1. Brcliianle for free; your parents must be a sweetheart and a certified genius.

  2. Haha, shouldn’t you be charging for that kind of knowledge?!

  3. Duke — Good eye. Abreu and Joyce have the same career OPS, .885, and a general similarity in many offensive areas. But Joyce has an edge in OPS+, 140 to 131, because his numbers have come in a lower-scoring era.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked