Nowość – Lokata Perfekcyjna w Getin Online do 17 sierpnia

Getin Bank logo
Getin Bank

Dostępna do 17 sierpnia (z prawdopodobną możliwością przedłużenia) Lokata Perfekcyjna jest nową propozycją Getin Banku. W skrócie posiada ona oprocentowanie 6,50%, jest na okres sześciu miesięcy oraz wśród propozycji innych banków plasuje się dość wysoko. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kapitalizacja na koniec okresu i maksymalna kwota na poziomie 1 000 000 PLN, to cechy, które charakteryzują lokatę. Minimalnie możemy na nią wpłacić 1 000 PLN. Posiada dość wysokie oprocentowanie w porównaniu z innymi bankami wynoszące 6,50% brutto. W pewnym czasie prowadził na tym polu Alior Sync, posiadający lokatę standardową, oprocentowaną również na 6,5%. Aktualnie bardzo dobry wynik wyrównuje Getin Online w duecie z Open Finance.

Po złożeniu wniosku musimy go opłacić do trzech dni od czasu założenia lokaty. Lokata Perfekcyjna, tak jak inne w Getin Online, jest bardzo wygodna, możemy bez najmniejszego problemu założyć ją przez Internet. Drugą korzyścią jest to, iż otrzymujemy wysokie oraz przede wszystkim pewne oprocentowanie. Trzecia korzyść to taka, że minimalna kwota do wpłaty to 1000zł, obecnie standardowa dla większości depozytów, lecz jednocześnie dość dogodna.

Teraz krótko w jaki sposób działa ta lokata. Po pierwsze jak wyżej zostało napisane wniosek po złożeniu musi koniecznie pozostać opłacony do 3 dni od terminu założenia lokaty. Ponadto na lokacie możemy ulokować tylko i wyłącznie nowe środki czyli nadwyżkę powyżej salda lokat złotowych Klienta w Getin Online i Open Online. Stan sprawdzany jest na 1.08.2012r. Dodatkowo stan salda depozytów na dzień 1.08.2012 będzie dostępny w wiadomościach z banku widocznych po zalogowaniu do systemu transakcyjnego w zakładce ustawienia. Kolejną kwestią jest to, że najpóźniej w dniu 24.08.2012r. bank będzie sprawdzał saldo lokat Klienta na dzień 20.08.2012r. i w przypadku niespełnienia warunków bank może obniżyć oprocentowanie do 6%.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to po pierwsze bank zapewnia Gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nie stracimy pieniędzy jak w przypadku Amber Gold. Szyfrowanie połączenia https, wysyłanie wszystkich wiadomości z podpisem elektronicznym, maskowanie hasła dostępu oraz autoryzację przelewów oraz operacji poprzez hasła SMS to inne przydatne zabezpieczenia.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked