Lokaty walutowe w Getin Banku bez podatku Belki

Getin Bank logo
Getin Bank

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Getin Bank wprowadził do swojej oferty nowe lokaty walutowe. To czym się wyróżnił, to możliwość ominięcia konieczności płacenia 19% podatku Belki dzięki codziennej kapitalizacji odsetek. Osoby posiadające swoje oszczędności w euro bądź w dolarach z pewnością mogą być nią szczególnie zainteresowane.

Najnowsza propozycja Getin Banku zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurentów. Do tej pory tylko Alior Bank wprowadził do swojej oferty depozyt w walutach obcych na którym, dzięki codziennej kapitalizacji, można nie płacić podatku od zysków kapitałowych. Dla kwoty do 4000 EUR lub 4000 USD na depozytach walutowych w Getin Banku, zgodnie z ordynacją podatkową, podatek ten jest zaokrąglany do zera i nie musimy go płacić.


Podstawowe wymogi

Minimalną kwotą jaką możemy umieścić na lokacie jest 100 EUR lub USD, natomiast maksymalna wynosi 4000. Każda osoba może jednak założyć dowolną liczbę lokat. Bank nie wymaga posiadania żadnego dodatkowego rachunku.

Oprocentowanie

Lokaty w euro

Okres Oprocentowanie ubruttowione*
Oprocentowanie nominalne
3M 2,00% 1,62%
6M 2,60% 2,11%
12M 2,75% 2,23%
24M 3,00% 2,43%

Lokaty w dolarach

Okres Oprocentowanie ubruttowione* Oprocentowanie nominalne
3M 1,50% 1,22%
6M 2,00% 1,62%
12M 2,15% 1,74%
24M 2,25% 1,82%

Oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały jej okres trwania. Odsetki są kapitalizowane każdego dnia i mogą być dodawane do kapitału lokaty bądź też codziennie przelewane na wskazany przez nas rachunek.

* – powiększone o teoretyczny podatek

Zerwanie lokaty przed czasem

Jeśli zerwiemy lokatę w pierwszym miesiącu od jej założenia nie otrzymamy żadnych odsetek. W przypadku zerwanie depozytu po tym okresie oprocentowanie spada do 0,05%.

Podsumowanie

Lokaty walutowe z codzienną kapitalizacją w Getin Banku są świetną propozycja dla osób posiadających oszczędności w dolarach lub euro. Często trzymamy różne kwoty w tych walutach czekając na wydanie ich np. w ferie bądź w wakacje. Warto je jednak umieścić na lokacie i otrzymać choćby nieduże odsetki.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked