Lokaty bez podatku Belki w Getin Banku – zestawienie

Getin Bank logo
Getin Bank

Od kilku miesięcy Getin Bank nieustannie pozostaje na czołowych pozycjach w rankingach najlepszych lokat. Nic w tym dziwnego, skoro proponuje klientom wysokie oprocentowanie, połączone dodatkowo z dzienną kapitalizację odsetek. Pozwala to nie tylko uzyskać wysokie odsetki, ale również autentyczne zyski, wynikające z braku konieczności płacenia podatku Belki.

Oczywiście w Getin można znaleźć również tradycyjne lokaty, ale zdecydowanie bardziej atrakcyjne są te z kapitalizacją co 24 godziny.


Strategia Getin Bank faworyzuje wnioski o lokaty składane za pośrednictwem Internetu. Getin Online to niejako wirtualny oddział placówki, w którym można załatwić wszystkie potrzebne formalności. Żeby zachęcić klientów do korzystania z tego rozwiązania, często proponowane są korzystne promocje. Dlatego warto pozostać w domu i zdalnie założyć lokatę. Najlepiej z dzienną kapitalizacją odsetek. Na jakie ofert możemy liczyć w Getin Bank?

Lokata Kwietnia

Popularność na rynku wypracowały sobie okazyjne promocje Getin Bank, takie jak prezentowana Lokata Kwietnia. Poprzednio furorę robiła między innymi Lokata Wiosenna. Procentowany depozyt nie daje klientom zbyt dużego pola manewru – czas trwania jest stały i wynosi 5 miesięcy. Biorąc pod uwagę wysokie oprocentowanie na poziomie 4,60% w skali roku, maksymalna kwota jednej lokaty wynosi 14 000 złotych. Dzięki temu narastające odsetki przez całą inwestycję pozwalają uniknąć płacenia podatku Belki. Jeden inwestor może założyć nawet pięć Lokat Kwietniowych, co daje maksymalny kapitał aż 70 000 złotych. Jednak nie może z tym zwlekać, bo promocja potrwa (rzecz jasna) tylko do końca kwietnia.

Lokata Na Start

Osoby planujące rozpocząć swoją przygodę z pomnażaniem oszczędności, z pewnością będą zadowolone z oferty Getin Banku – Lokata na Start. Warunki korzystania z tego depozytu są dziecinnie proste. Wystarczy złożyć wniosek, przelać odpowiednią kwotę na konto banku (minimum 500 złotych, maksymalnie 10 000 złotych) i pieniądze już zaczynają na siebie zarabiać. Lokata trwa dwa miesiące, podczas których odsetki urosną o 5,64% w skali roku (w porównaniu do standardowej lokaty – 7%). Dzienna kapitalizacja odsetek pozwala ominąć podatek Belki. To świetna propozycja na krótkie ulokowanie niewielkiej kwoty. Oprocentowanie jest korzystne, a żaden inny czynnik nie stoi na przeszkodzie łatwemu oszczędzaniu.

Lokata Codzienna

Długo figurująca w ofercie Getin Bank usługa nieustannie cieszy się zainteresowaniem klientów. Nic więc dziwnego, że ewentualne zmiany mają charakter kosmetyczny i Lokata Codzienna pozostaje cały czas w niezmienionej formie. Inwestorzy mogą wybierać spośród wielu wariantów długości trwania depozytu – 3, 6, 12 i 24 miesiące. Minimalny budżet, pozwalający skorzystać z lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek proponowaną przez Getin to 1000 złotych, natomiast maksymalny (z uwagi na podatek Belki) 15 000 złotych. Odsetki są naliczane według następującego oprocentowania: 4,43% (3 miesiące), 4,61% (6 miesięcy), 4,94% (12 miesięcy) i 5,38% przy 2-letnim depozycie.

Lokata Niezmienna

Z uwagi na niepewną sytuację dotyczącą naliczania podatku Belki w przyszłości, Getin Bank przygotował specjalną ofertę skierowaną do inwestorów obawiających się niekorzystnego wpływu ewentualnych zmian w przepisach na swoje oszczędności.  Lokata niezmienna daje gwarancję zarobków 4,85% z dzienną kapitalizacją odsetek (jak 6% na lokacie tradycyjnej) przez cały okres trwania depozytu. Nawet jeśli zmiany w prawie wymuszą konieczność płacenia 19-procentowego podatku, Getin podniesie oprocentowanie i inwestor nieustannie będzie zarabiał 4,85%. Wszystkie pozostałe warunki, jakie musi spełnić klient nie odbiegają znacząco od innych lokat. Minimalna kwota depozytu to 1000zł, maksymalna 15 000 złotych. Okresy trwania są nieco wydłużone: najkrótszy czas to 12 miesięcy, natomiast najdłużej z niezmiennych zarobków można korzystać przez 60 miesięcy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked