Lokata z Koniczynką w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

W ofercie Getin Online znaleźć można aktualnie pięć produktów depozytowych. Ich atrakcyjność po wycofaniu się z oferowania lokat z codzienną kapitalizacją odsetek wyraźnie się zmniejszyła, jednak mimo wszystko lokaty oferowane przez Getin Online należą do jednych z najbardziej dochodowych. Kilka dni temu do oferty dołączyła nowa lokata – Lokata z Koniczynką, która pozostanie w niej jedynie do 21 marca bieżącego roku.

Lokata z Koniczynką to pięciomiesięczny depozyt, którego oprocentowanie wynosi 6,20 %. Jedynie na dwumiesięcznej Lokacie na Start Getin Online proponuje więcej (7,00 %). Kapitalizacja następuje na koniec okresu zapadalności. Z założenia depozyt ten jest automatycznie odnawialny, jednak w każdym momencie można to zmienić. Decydując się na opcję automatycznego odnowienia lokaty trzeba liczyć się z faktem, iż warunki, jakie zaproponuje nam Getin Online mogą się nieco różnić od obecnych. Lokata odnowiona zostanie na dokładnie taki sam okres (5 miesięcy) jednak na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej obowiązujących w dniu odnowienia. Nieco mniej przyjemne konsekwencje czekają klientów, którzy zamiast odnowić zechcą zerwać lokatę. Wycofanie środków przed terminem zapadalności wiąże się z utratą całości należnych odsetek.

Minimalna kwota lokaty wynosi standardowo 1 000 złotych. Górna granica inwestycji nie została ustalona, dlatego tez zdeponowanie znacznie większych środków nie stanowi najmniejszego problemu. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów dostępnych w ofercie Getin Online założenie lokaty odbywa się za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Cała procedura nie powinna trwać dłużej aniżeli 5 minut. Zaletą jest również fakt, iż bank nie wymaga uprzedniego założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Szczegółowy regulamin produktu oraz instrukcje dotyczące zakładania Lokaty z Koniczynka dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Getin Online.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked