Lokata Wiosenna w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

Getin Bank systematycznie rozszerza swoją ofertą produktów depozytowych i nieustannie oferuje nowe promocje. Warunki proponowane przez bank są na ogół bardzo atrakcyjne, jednak limitowane czasowo. Nie inaczej jest i tym razem – do oferty włączono niedawno Lokatę Wiosenną, którą założyć będzie można jedynie do 27 marca bieżącego roku. Trzeba się zatem śpieszyć, ale czy warunki są rzeczywiście tak atrakcyjne?

Lokata Wiosenna to siedmiomiesięczny depozyt, którego oprocentowanie wynosi 6,25 %. Jest to lokata standardowa, z okresem kapitalizacji na koniec okresu zapadalności. Nie jest to szczególnie atrakcyjne oprocentowanie, jednak bez wątpienia ofertą można uznać za jedna z bardziej interesujących spośród wszystkich dostępnych aktualnie na rynku lokat standardowych na podobny okres. Na jej korzyść przemawiają liczne zalety. Po pierwsze założenie lokaty nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Getin Banku ani tez jego zakładania. Ponadto lokatę zakłada się za pośrednictwem wniosku online, co jest niezwykle wygodne i szybkie. Na plus zaliczyć można również wysoką maksymalna kwotę lokaty (1 000 000 złotych), co jest szczególnie istotne dla osób, które planują zdeponowanie większej kwoty.

Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 złotych. Po upływie okresu 7 miesięcy lokata może zostać automatycznie odnowiona, jednak nie musi – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w systemie bankowości elektronicznej, do którego dostaniemy dostęp po założeniu lokaty. Warunki ewentualnego odnowienia będą zgodne z warunkami obowiązującymi w dniu odnowienia dla Lokaty standardowej zakładanej na okres 6 miesięcy. Jeśli zamiast przedłużać zechcemy wycofać środki przed upływem okresu zapadalności będziemy musieli się liczyć z utratą wszystkich należnych odsetek.

Szczegółowy regulamin lokaty oraz instrukcje dotyczące jej zakładania znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Getin Online. Warto się jednak pospieszyć, gdyż oferta dostępna będzie w ofercie tylko do dnia 27 marca bieżącego roku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked