Lokata Urodzinowa w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

Z okazji pierwszych urodzin Getin Online w ofercie Getin banku pojawiła się nowa lokata – Lokata Urodzinowa. Warto dodać, iż jest to bardzo atrakcyjna lokata pozwalająca zarobić niespełna 6,00 % netto! Podobnie jak wszystkie inne lokaty w Getin Online można je założyć jedynie za pośrednictwem Internetu.

Lokata Urodzinowa to lokata 12-miesięczna z codzienna kapitalizacją odsetek. Dzięki takiej konstrukcji oferowane oprocentowanie wynoszące aż 5,9 % netto w skali roku odpowiada oprocentowaniu wynoszącego aż 7,50 % na tradycyjnej lokacie, nie pozwalającej uniknąć konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. Minimalna kwota lokaty ustanowiona została na poziomie 1 000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 14 000 złotych.


Do zalet Lokaty Urodzinowej oferowanej przez Getin Online zaliczyć można przede wszystkim: atrakcyjne oprocentowanie, możliwość automatycznego odnawiania się lokaty (wysokość oprocentowania w takim przypadku będzie zgodna z aktualną kartą produktu w dniu odnowienia depozytu), a także możliwość wycofania środków w dowolnym momencie bez utraty naliczonych odsetek (warunkiem jest zgłoszenia chęci likwidacji depozytu miesiąc wcześniej). Z racji tego, iż lokata jest zakładana na okres 12-miesięcy i jest lokatą z codzienną kapitalizacją odsetek istnieje prawdopodobieństwo, iż w okresie jej trwania może dość do zmiany przepisów dotyczących zasad zaokrąglania należności podatkowych. Gdyby tak się stało Getin Bank zastrzega sobie prawo do naliczania odsetek.

By stać się posiadaczem Lokaty Urodzinowej wystarczy wypełnić wniosek internetowy, poczekać na potwierdzenie jego przyjęcia, które otrzymamy drogą mailową, zalogować się do systemu i dokonać wpłaty na wskazany rachunek. Po upływie okresu zapadalności – w tym przypadku 12-miesiecy – kapitał powiększony o naliczone odsetki przelany zostanie na rachunek, z którego dokonano wpłaty. Szczegółowy regulamin i karta produktu dostępne są na oficjalnej stronie Getin Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked