Lokata Tradycyjna w Getin Online (do 5,60% na 12M)

Getin Bank logo
Getin Bank

Zmiany w ofercie depozytowej Banku Getin Online są niezwykle dynamiczne, dlatego nikogo nie dziwi fakt, iż co kilka dni pojawiają się nowe produkty i promocje. W ostatnim czasie do oferty włączona została Lokata Tradycyjna, która niestety nie jest szczególnie atrakcyjnie oprocentowanym depozytem – maksymalne oprocentowanie, jakie proponuje bank wynosi zaledwie 5,60 %. Jakie warunki i okresy deponowania proponuje Getin Online na swoim nowym depozycie?

Lokata Tradycyjna to standardowa lokata z odsetkami kapitalizowanymi na koniec okresu zapadalności. Produkt oferowany jest w trzech wariantach czasowych, jako lokata trzymiesięczna, sześciomiesięczna i dwunastomiesięczna. W zależności od wybranego okresu deponowania bank proponuje nieco inne oprocentowanie. Dla najkrótszego wariantu stawka oprocentowania kształtuje się na poziomie zaledwie 5,25 %. Nieco więcej, bo 5,50 %, otrzymają klienci, którzy zdecydują się zamrozić swoje oszczędności na okres sześciu miesięcy. Najwyższe oprocentowanie proponowane jest na depozycie o rocznym okresie zapadalności – 5,60 %. Niestety w zestawieniu z innymi produktami oferowanymi dziś na rynku propozycja Getin Online nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie.

Szczegóły produktu

Lokata Tradycyjna jest automatycznie zakładana jako depozyt odnawialny, jednak w dowolnym momencie okresu umownego klient ma możliwość dokonania zmiany tego parametru. W przypadku dokonania zmiany wszystkie zainwestowane środki wraz z naliczonymi odsetkami przelewane są na rachunek klienta, z którego dokonał on inicjującego przelewu. Jeśli klient zgodzi się na przedłużenie lokaty na analogiczny okres musi liczyć się z faktem, iż warunki, jakie zaoferuje Getin Online będą nieco inne – zgodne z warunkami przewidzianymi w dniu odnowienia na Lokacie Standardowej o takim samym okresie zapadalności. Niestety proponowane na depozytach standardowych oprocentowanie najprawdopodobniej będzie jeszcze niższe. W przypadku zerwania umowy przed terminem bank standardowo potrąca wszystkie należne odsetki i wypłaca jedynie zainwestowaną kwotę.

Jak założyć Lokatę Tradycyjną?

Założenie Lokaty Tradycyjnej, podobnie jak wszystkich innych depozytów dostępnych w ofercie Getin Online, odbywa się za pośrednictwem internetowego wniosku, korty znaleźć można na stronie internetowej banku. Uruchomienie czy posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego nie jest wymagane, dlatego też cała procedura nie powinna zając więcej aniżeli kilka minut. Po wypełnieniu wniosku na stronie banku na wskazany przez klienta adres mailowy przesyłane są dane do logowania oraz niezbędne instrukcje. Znaleźć je można również na stronie internetowej Getin Online. Podczas wizyty tej warto zapoznać się również z treścią regulaminu produktu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczącej depozytu.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked