Lokata Słoneczna w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klienta jest przedstawienie mu najnowszej, dopiero co wprowadzonej na rynek oferty. Taki marketing zastosował Getin Bank tworząc Lokatę Słoneczną. Niby to zwykły depozyt, ale jakże przyjemny z nazwy. I zawsze to jakaś nowość, z którą być może warto się zapoznać.

Lokata Słoneczna jest jedną z broni Getin Banku w ofensywie na rynek lokat. Coraz więcej placówek stara się przyciągnąć nowych klientów na swoje oferty depozytu. Szczególnie zauważalnie stało się to po podjęciu decyzji przez Rade Polityki Pieniężnej o podwyższeniu stóp procentowych. Dzięki temu oprocentowanie lokat będzie rosnąć, co bez wahania wykorzystują banki, wprowadzając korzystne promocje i reklamując na wszelkie możliwe sposoby swoją hojność dla potencjalnych inwestorów.


Dzisiaj trudno wyobrazić sobie nową ofertę na rynku lokat, pozbawioną codziennej kapitalizacji odsetek. Nie inaczej jest więc w przypadku Getin Banku. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko ominięcia kosztów tak zwanego podatku Belki. Również nasz zarabiający kapitał będzie rósł wraz z upływem dni. Ale Lokata Słoneczna oferuje jeszcze jedną możliwość. Posiadacze rachunku osobistego w Getin Bank mogą go dopisać do swojego depozytu i codziennie otrzymywać zarobione odsetki. Sprawdzi się to chyba tylko w przypadku inwestowania większych kwot.

Najmniejszy możliwy kapitał, jaki możemy powierzyć bankowi to 1000 złotych. Maksymalna suma to natomiast 14 000. Mało? Owszem, w porównaniu z ofertami niektórych placówek to naprawdę niewielkie pieniądze (na przykład w BGK minimalna kwota to 25 000). Ten problem można jedna rozwiązać, bo jedna osoba może założyć nawet siedem Lokat Słonecznych. Dzięki temu maksymalny inwestowany kapitał może wynieść prawie 100 tysięcy złotych.

Najważniejsze jest oczywiście oprocentowanie. Nowa promocja Getin Banku pozwala pomnożyć kapitał o następujące kwoty, w zależności od okresu inwestowania:

– 3 miesiące: 4,3% (5,31% *)

– 6 miesięcy: 4,5% (5,56% *)

– 12 miesięcy: 4,86% (6,00% *)

– 24 miesiące: 5,67% (7,00% *)

* odpowiednik pod względem zysku w przypadku tradycyjnej lokaty

Stawki oferowane w Lokacie Słonecznej są interesujące. Jeśli dodać jeszcze do tego gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, można pokusić się o pochwalenie nowej usługi Getin Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked