Lokata Sierpnia II mniej atrakcyjna

Getin Bank logo
Getin Bank

Reklamowana na szeroką skalę Lokata Sierpnia nie jest już tak atrakcyjna, jak do tej pory. Być może Getin Bank obniżył oprocentowanie, gdyż depozyt cieszył się zbyt wielką popularnością i zdobył za jej pośrednictwem wystarczającą ilość gotówki. A może po prostu bank woli reklamować równie atrakcyjną Lokatę na Start i jedynie na niej skupić swoje kampanie? Tego nie wiadomo, pewne jest tylko to, że oprocentowanie Lokaty Sierpnia zostało okrojone o prawie 1%. Na szczęście oferta została wzbogacona o nową opcję, korzystną szczególnie dla zamożniejszych.

Tak znacząca obniżka jest dla większości zaskoczeniem. Wybierając taką nazwę bank zasugerował, że oferta będzie ważna przez cały miesiąc. Tym czasem uciekł się do sztuczki – zmienił nazwę na Lokatę Sierpnia II, a wraz z nią również jej warunki.


Dotychczas depozyt oferował oprocentowanie 6,5%, bez podatku Belki. Zyski z lokaty można było porównywać do standardowej lokaty oprocentowanej na 8% brutto. Minimalna kwota depozytu wynosiła 1000zł, zaś maksymalna 14500zł, dzięki czemu dzienne odsetki nie przekraczały 2,49zł i omijaliśmy podatek. Środki były umieszczane na 4 miesiące.

Lokata Sierpnia II różni się nieco od swojej poprzedniczki. Wprawdzie okres oraz kwota lokaty pozostają takie same, lecz inne jest oprocentowanie, które (co jest nowością) jest progresywne, co znaczy, że rośnie wraz z umieszczaną jednorazową w banku kwotą. Dla kwot do 100 tys. zł wynosi 5,7%, od tej kwoty aż do 200 tys. zł wynosi 5,76%, od 200 tys. zł do 300 tys. zł 5,84%, a powyżej tej kwoty 5,88%. Lokatę możemy założyć w każdej placówce Getin Banku.

Dla osób zainteresowanych wysokim oprocentowaniem, możemy polecić Lokatę na Start, na której otrzymamy tyle samo co na starej Lokacie Sierpnia. Dla niektórych wadą może być jedynie okres lokaty, który jest o połowę krótszy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked