Lokata Rewolwer w Getin Banku

Getin Bank logo
Getin Bank

Getin Bank zdążył już nas przyzwyczaić do szybkich, raptem kilkudniowych promocji lokat. Kolejnym takim depozytem jest „Lokata rewolwer”, oferująca dzienną kapitalizację odsetek oraz dostępna dla klientów tylko w okresie od 6 do 8 czerwca.

Co ciekawe, lokata jest dostępna tylko na okres 24 miesięcy, mamy jednak możliwość zerwania jej przez 3 dni co 3 miesiące, bez utraty odsetek! Z pewnością wiele osób skorzysta z tej opcji, zwłaszcza, że nie jest to jedyna oferta banku na ten okres, bo dostępna jest również „Lokata codzienna”, oferująca wyższe oprocentowanie od „Lokaty rewolwer”, bo 5,38% netto, a nie 5,01% netto. Getin Bank oferuje również ostatnio regularnie krótkookresowe lokaty o znacznie wyższym oprocentowaniu. (Zobacz również: Lokata na start)


„Lokata rewolwer” oferuje dzienną kapitalizację odsetek, pozwala do końca tego roku ominąć podatek Belki. Dostępna jest dla kwot w przedziale od 1000zł do 15000zł. W przypadku zerwania lokaty w czasie innym niż w ciągu 3 dni, przypadających na koniec każdego 3-miesięcznego okresu, tracimy całość odsetek. Oferta jest bez wątpienia ciekawa, ale przed dokonaniem wyboru należy się dobrze zastanowić nad innymi, często wyżej oprocentowanymi, depozytami.

Dodatkowo, jak wszyscy zdążyliśmy się dowiedzieć, Ministerstwo Finansów od przyszłego roku zablokuje możliwość omijania płacenia podatku Belki, więc z reklamowanych 6,50% zrobi się 5,01% brutto, czyli nieco ponad 4% netto. Przy rosnącej inflacji, oferta przestaje już być tak atrakcyjna. Przypomnijmy, że już w marcu przekroczyła 4%, a prognozy mówią, że może być jeszcze wyższa. Coraz możliwsza staje się możliwość, że na lokacie po prostu stracimy.

Lokatę można założyć jedynie przez Internet, za pomocą serwisu Getin Online. Środki na lokacie są w całości gwarantowane przez BFG.

1 Comments

  1. Łukasz Twarógsays:

    Lokata Rewolwer reklamowana jest jako 6,5% brutto. Problem polega na tym, że 6,5% – 19% = 5,265%, a nie 5,01%. Pomyłka czy celowe działanie?

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked