Lokata Prezesa w Getin Online (6,01% – zmienne, 12M)

Getin Bank logo
Getin Bank

Wraz ze zniknięciem z oferty Getin Online Lokaty Świątecznej w ofercie banku pojawiła się Lokata Prezesa, która nie jest co prawda najwyżej oprocentowanym depozytem, jednak mimo wszystko znaleźć ją można w zestawieniu najlepszych lokat bankowych w swojej kategorii. Jakie warunki proponuje Getin Online na swym nowym, oferowanym jedynie do 30 grudnia 2012 roku depozycie?

Lokata Prezesa to dwunastomiesięczny depozyt bankowy z kapitalizacją na koniec okresu, którego oprocentowanie uzależnione jest od kształtowania się wskaźnika WIBOR 1M. Zgodnie z regulaminem produktu oprocentowanie wynosi równowartość stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedniego powiększonej o 1,5 punktu procentowego. Aktualnie jest to 6,01 %. Jak wysokość oprocentowania kredytów na polskim rynku bankowym będzie się kształtowała w kolejnym miesiącu? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilka dni. Osoby, które nie są w stanie zaakceptować zmiennego oprocentowania z obawy przed możliwymi spadkami oprocentowania powinny zdecydować się na alternatywne lokaty. Gotowi na akceptację takiego ryzyka powinni się pospieszyć, gdyż lokata pozostanie w ofercie jedynie do 30 grudnia bieżącego roku.

Parametry Lokaty Prezesa

Minimalna kwota inwestycji wynosi standardowo 1 000 złotych, natomiast górny limit ustanowiono na poziomie 1 000 000 złotych. Ze względu na tak dogodne progi powodów do narzekań nie powinni mieć zarówno drobni jak i ci nieco więksi inwestorzy. Z założenia Lokata Prezesa jest depozytem odnawialnym, jednakże w dowolnym czasie jej trwania można dokonać zmiany tego parametru – wystarczy tylko zalogować się do systemu i wprowadzić odpowiednie zmiany w zakładce „Szczegóły lokaty”. Decydując się na ewentualne przedłużenie należy się liczyć z tym, iż warunki, jakie zaoferuje nam Getin Online będą nieco inne – zgodne z warunkami przewidzianymi dla dwunastomiesięcznej Lokaty Standardowej w dniu odnowienia. Najprawdopodobniej będą one znacznie mniej atrakcyjne od tych obecnych. Co w przypadku ewentualnego zerwania lokaty przed upływem oznaczonego w umowie terminu? Standardowo wcześniejsze wycofanie środków skutkuje utrata całości należnych odsetek.

Jak założyć lokatę?

Lokatę Prezesa, podobnie jak wszystkie inne depozyty dostępne w ofercie Getin Online, założyć można wyłącznie za pośrednictwem Internetu. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek, który znaleźć można na stronie internetowej banku, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, które otrzymamy na wskazany w formularzu adres mailowy. Getin Online nie wymaga uruchamiania w tym celu rachunku osobistego lub korzystania z jakiegokolwiek dodatkowego produktu, dzięki czemu formalności nie powinny zająć nam dłużej aniżeli kilka minut. Regulamin produktu oraz wszystkie niezbędne informacje na temat produktu, z którymi warto się uprzednio zapoznać, zamieszczono w oficjalnym serwisie internetowym banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked