Lokata Niezmienna w Getin Online

Getin Bank logo
Getin Bank

Z pewnością każdy, kto interesuje się tematyką finansów lub posiada lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek ma świadomość, iż już za kilka miesięcy uniknięcie podatku od zysków kapitałowych nie będzie możliwe. Co zastąpi lokaty antybelkowe nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy wzrośnie oprocentowanie depozytów, jednak część banków już teraz zadeklarowało utrzymanie wysokości oprocentowania, które możliwe jest do osiągnięcia przy codziennej kapitalizacji. Jednym z takich banków jest Getin oferujący lokatę „Niezmienną”.

Oprocentowanie lokaty Niezmiennej wynosi aktualnie 4,85%, co odpowiada 6% na tradycyjnej lokacie, od której podatek Belki jest odprowadzany. To, co odróżnia tą lokatę od depozytów konkurencji jest gwarancja banku na podniesienie oprocentowania do 6% w przypadku wejścia w życie ustawy znoszącej możliwość unikania podatku od zysków kapitałowych.


W celu założenia lokaty Niezmiennej w Getin Banku niezbędne jest skorzystanie z systemu bankowości internetowej, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest złożenie depozytu. Minimalna kwota inwestycji wynosi zaledwie 1 000 złotych, natomiast maksymalna kwota inwestycji ze względu na wciąż istniejącą możliwość uniknięcia podatku wynosi 15 000 złotych. W przypadku chęci zdeponowania większej kwoty niezbędne jest jej rozdzielenie na kilka lokat. Okres trwania umowy wynosi 12, 24, 36 lub 60 miesięcy. Warto jednak dobrze się zastanowić przed wyborem podjęciem decyzji o zdeponowaniu środków na kilka lat, gdyż może się okazać się to dla nas niezbyt korzystne. Z pewnością w ofertach banków pojawią się nowe atrakcyjne formy lokowania nadwyżek finansowych. Już teraz wielu specjalistów za następców lokat antybelkowych uważa tak zwane poliso lokaty, dzięki którym również możliwe jest uniknięcie podatku od zysków kapitałowych.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z oferty odwiedźmy stronę internetową Getin Banku lub Open Finance, gdzie również oferta ta jest dostępna. Na jednej z tych stron będziemy musieli wypełnić wniosek o otworzenie lokaty. Potwierdzenie tego działania oraz numer konta, na które będziemy musieli wpłacić środki otrzymamy drogą mailową. W treści elektronicznego listu znajdziemy też nasz login, natomiast hasło do systemu bankowości internetowej otrzymamy SMS-em. Po zakończeniu się okresu trwania lokaty pieniądze wraz z należnymi odsetkami przelane zostaną na nasz rachunek.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked