Lokata na Start w Getin Online również po 31 marca?

Getin Bank logo
Getin Bank

By wykorzystać maksymalnie ostatnie tygodnie, kiedy przepisy dopuszczają jeszcze możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych warto zainteresować się ofertą Getin Online. Decydując się na założenie Lokaty na Start liczyć można na atrakcyjne oprocentowanie oraz możliwość unikania podatku nawet po wejściu w życie zmian w ordynacji podatkowej. Możliwe jest do dzięki coraz częściej stosowanej przez banki konstrukcji naliczania odsetek.

Lokata na Start oferowana przez Getin Online to dwu lub trzymiesięczny depozyt oprocentowany na 6,50 % netto w skali roku. Tak atrakcyjne oprocentowanie z pewnością czyni z tego produktu jeden z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych możliwy jest dzięki konstrukcji naliczania odsetek, która zakłada wysokie oprocentowanie do dnia 27 marca oraz wynoszące zaledwie 0,10 % stopę obowiązującą przez wszystkie kolejne dni trwania lokaty. By móc skorzystać z tak atrakcyjnego depozytu trzeba się spieszyć, gdyż bank musi mieć czas na naliczenie należnych klientowi odsetek jeszcze przed wspomnianym dniem 27 marca.  Między innymi dlatego zakładając Lokatę na Start na początku lutego nasze środki oprocentowane zostaną według stopy 7,08 % (lokata dwumiesięczna), natomiast ostatniego dopuszczalnego dnia – 14 lutego już 13,83 % (lokata trzymiesięczna).

Minimalna kwota depozytu ustanowiona została na poziomie 500 złotych, co niewątpliwie uznać należy za zaletę lokaty, natomiast maksymalna wynosi 9 000 złotych. Lokata na Start nie jest odnawialna, a wycofanie środków przed okresem zapadalnością wiąże się z utrata wszystkich należnych odsetek. Warto się zatem dobrze zastanowić i zdeponować kwotę, która nie będzie nam niezbędna przez kilka najbliższych miesięcy. Gdy już podejmiemy decyzję wejdźmy na stronę internetową Getin Online i odszukajmy odpowiedniego wniosku online, którego wypełnieni i przesłanie na wskazany rachunek kwoty depozytu jest jednoznaczne z założeniem Lokaty na Start. Instrukcje oraz szczegółowy regulamin produktu również znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej banku.

 

2 Comments

  1. ryszardsays:

    Wszystkie nowe artykuły jakie proponuje Getin Bank są mało atrakcyjne. Na pewno nie skorzystam. Ponadto dlaczego zakładanie tych lokat jest możliwy tylko przez internet. Nie każdy umie posługiwać w takim stopniu komputerem żeby dokonać takich operacji. Dotyczy to wielu moich znajomych, którzy zmuszeni są do rezygnacji z tej formy zakładania lokat.
    Zmieńcie swoją decyzję a my przyjdziemy do Waszych baków ze sporą gotówką.

  2. Robertsays:

    Lokata ON LINE jest THE BEST! Banki powinny proponować więcej takich rozwiązań. Gratuluję Getinonline. Założyłem bardzo dobrą i dużą lokatę.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked