Lokata na Start w Getin Banku po zmianach na 6,5% brutto

Getin Bank logo
Getin Bank

Lokata na Start oferowana od dłuższego czasu przez Getin Online do niedawna była lokatą z codzienna kapitalizacją odsetek. Obecnie, gdy bank wycofał się z oferowania produktów tego typu oferuje ona standardową kapitalizację na koniec okresu zapadalności. Niestety zmiana sposobu naliczania odsetek niekorzystnie odbiła się na zyskach osiąganych przez klientów.

Przed wprowadzeniem owych zmian na Lokacie na start można było zarobić nieco ponad 5,50 % netto. Tak wysokie oprocentowanie odpowiadało tradycyjnej lokacie oprocentowanej na 7,00 % brutto. Aktualnie bank oferuje klientom 6,50 % brutto, co niestety nie jest szczególnie atrakcyjną ofertą. Warto dodać, iż z produktu mogą skorzystać wyłącznie klienci, którzy nie mieli jeszcze okazji posiadać takiego depozytu – dopuszczalne jest jedynie jednokrotne z niego skorzystanie. W kategorii lokat dwumiesięcznych Lokata na Start stanowiła do niedawna jedna z najbardziej atrakcyjnych lokat na rynku, jednak po wprowadzonych zmianach sytuacja ta może ulec zmianie. Poza wysokością oprocentowania pozostałe cechy lokaty nie zostały szczególnie zmienione.

Minimalna kwota dwumiesięcznego depozytu wynosi zaledwie 500 złotych, natomiast maksymalna 100 000 złotych. By stać się posiadaczem lokaty nie trzeba posiadać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Getin Banku, co niewątpliwie należy uznać za zaletę. Na plus zaliczyć można również proste i szybkie zakładanie takiego depozytu. Cała procedura podobnie jak przez zmianami odbywa się za pośrednictwem internetowego wniosku. Dzięki ograniczeniu do minimum formalności nie potrwa to dłużej niż pięć minut. Szczegółowy regulamin oraz karta produktu dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Getin Online.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked