Lokata na Start teraz „tylko” na 7%

Getin Bank logo
Getin Bank

Po zaprowadzonych w ostatnim czasie obniżkach oprocentowania lokat, wywołanych kolejnymi obniżkami stóp procentowych, depozyty oferowane przez Getin Online stały się znacznie mniej atrakcyjne. Mniej zarobią przede wszyscy klienci zainteresowani krótkimi okresami deponowania oraz wszyscy ci, którzy zdecydują się skorzystać z Lokaty na start, która wciąż stanowią najbardziej atrakcyjną alternatywę. Ile można zarobić decydują się na ten depozyt?

Do niedawna oprocentowanie proponowane na Lokacie na start wynosiło 7,50 %, co stawiało ją na szczycie najbardziej konkurencyjnych depozytów na rynku. Oczywiście tak atrakcyjne warunki wiązały się i nadal wiążą z koniecznością spełnienia pewnych warunków – lokatę założyć można tylko jeden raz, a jej maksymalna kwota wynosi zaledwie 10 000 złotych. Po obniżeniu oprocentowania Lokata na start pozwala zarobić 7,00 %. Mimo wszystko nawet po obniżce proponowane przez bank warunki  pozostają bardzo atrakcyjne. Aktualnie w ofercie banku znaleźć można tylko dwie lokaty proponujące 6,00 % – niestety są to lokaty wymagające zamrożenia swoich oszczędności na długi czas, a dokładniej rzecz ujmując 24 lub 36 miesięcy – oraz kilka krótszych lokat, których oprocentowanie wynosi 4,75 %, 4,85 % i 4,95 %.

Pozostałe cechy Lokaty na start

Lokata na start to dwumiesięczny depozyt, którego minimalna kwota wynosi zaledwie 500 złotych, natomiast maksymalna wspomniane wcześniej 10 000 złotych. Depozyt automatycznie zakładany jest jako odnawialny, jednak po zalogowaniu się do systemu za pomocą otrzymanych droga mailową i telefoniczną danych można dokonać zmiany tego parametru. Warto o tym pamiętać, bowiem ewentualne odnowienie nastąpi na znacznie mniej atrakcyjnych warunkach – zgodnych z warunkami przewidzianymi w dniu odnowienia na trzymiesięcznej Lokacie Standardowej.  Zaletą produktu jest również fakt, iż ewentualne zarwanie lokaty przed umownymi 2 miesiącami nie powoduje jakichkolwiek negatywnych konsekwencji – klient otrzyma 100 % należnych odsetek za rzeczywisty okres deponowania.

Jak założyć Lokatę na start?

Lokatę na start, podobnie jak inne depozyty oferowane przez Getin Online, zakłada się za pośrednictwem internetowego wniosku, który znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku. Po jego wypełnieniu klient otrzymuje dane do logowania oraz numer konta, na który powinien dokonać wpłaty. Złożony wniosek ważny jest tylko przez 7 dni. Szczegółowe instrukcje oraz regulamin produktu zamieszczono na stronie internetowej Getin Online.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked