Idea Bank – Lokata na Dobry Początek wraca

Idea Bank logo
Idea Bank

Lokata na Dobry Początek to produkt, który przez jakiś czas znajdował się w ofercie Idea Banku, a następnie został z niej wycofany. Aktualnie bank zdecydował się na ponowne zaoferowanie swoim klientom atrakcyjnie oprocentowanego depozytu, którego okres zapadalności wynosi zaledwie 1 miesiąc. Ile można zarobić wybierając ten produkt z oferty banku? Jakie warunki należy spełnić, by móc z niego skorzystać?

Lokata na Dobry Początek to miesięczny depozyt, który jak sama nazwa wskazuje kierowany jest wyłącznie do klientów, którzy dotychczas nie mieli okazji korzystać z usług Idea Banku. To, co najbardziej istotne w jej przypadku to niezwykle atrakcyjne oprocentowanie, które wynosi aż 7,50 %. Jeśli chodzi o lokaty o tak krótkim okresie zapadalności jest to niewątpliwie najbardziej atrakcyjna oferta. Oczywiście ze względu na tak atrakcyjne warunki bank stawia dodatkowe wymagania co do wielkości inwestycji. Minimalna kwota co prawda wynosi standardowo 1 000 złotych, jednak górny limit inwestycji to zaledwie 10 000 złotych. Warto jednak dodać, iż bank pozwala na założenia dwóch takich lokat, przy czy jedna musi zostać założona za pośrednictwem Internetu, a druga w jednym z oddziałów banku lub oddziale Tax Care.

Ważne informacje

Z założenia Lokata na Dobry Początek to depozyt odnawialny, jednak warunki przedłużenia, jakie zaproponuje nam bank, będą znacząco się różnić od aktualnych warunków – lokata zostanie przedłużona na analogiczny okres, jednak na warunkach przewidzianych dla 3-miesięcznej Lokaty Standardowej. Jeśli zmuszeni będziemy zerwać depozyt przez upływem zapisanego w umowie okresu należy się liczyć z koniecznością poniesienia określonych konsekwencji. Zerwanie depozytu założonego za pośrednictwem strony internetowej Idea Banku lub bankowości telefonicznej skutkuje wypłatą całości należnych odsetek za rzeczywisty okres deponowania. W przypadku lokat założonych w oddziałach banku lub oddziałach Tax Care zerwanie skutkuje utratą całości należnych odsetek.

Jak założyć lokatę?

Założenie lokaty internetowej jest niezwykle proste i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Wystarczy tylko wypełnić wniosek, który znaleźć można na stronie internetowej banku, a następnie działać według instrukcji, które otrzymamy na naszą skrzynkę pocztową. Założenie dodatkowej lokaty wymaga wizyty w jednym z oddziałów banku lub oddziałów Tax Care. Wszystkie adresy i dane kontaktowe znaleźć można na stronie internetowej Idea Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked